V extralize váš tým vypadl v předkole play off a obsadil konečné deváté místo. Jste spokojeni s tímto výsledkem?
Po vyprchání všech emocí z vyřazení v play off musím stejně jako trenér i majitel klubu hodnotit letošní sezonu jako úspěšnou. Když jsme do ní vstupovali, tak bylo naším cílem dostat se minimálně do předkola play off. Navíc jsme chtěli, aby tato sezona byla začátkem nové éry, to znamená vybudování nového mužstva. Tomu se všechno přizpůsobovalo. Přesto jsme na předkolo dosáhli.

Jednoduchá sezona to však rozhodně nebyla. Souhlasíte?
Do sezony trochu zasáhla velká marodka, výluka v NHL a i zranění našeho prvního gólmana Jakuba Kováře. Přesto jsme splnili cíl, který jsme si dali. Potěšilo nás, že účast v předkole jsme si vybojovali se základem mužstva, se kterým počítáme i pro příští ročník. Šňůru vítězství, která nás do předkola posunula, udělal už mančaft bez posil z NHL, se kterým jsme počítali pro celou sezonu.

Mrzí vás hodně vyřazení v pětizápasové bitvě, ve které jste měli po větší část série navrch?
Mrzelo nás to hrozně. Vítkovice pro nás určitě byly hratelné. Byla to i trochu smůla, ale takový je sport a tak to musíme vzít. Myslím si, že jsme v té sérii byli lepší. Proto tam v prvním momentu bylo velké zklamání. Z pohledu celé sezony to takhle ale hodnotit nemůžeme. Musíme se na to dívat pozitivně. Na Vítkovice jsme však měli. To je fakt.

Trenérům i celému realizačnímu týmu jste prodloužili smlouvy už před startem play off. Plánovali jste tento krok a udělali byste ho i v případě, že by mužstvo do play off nepostoupilo?
Jsem přesvědčený o tom, že bychom to udělali i v případě, kdybychom se nedostali do klidu, ve kterém jsme teď. Celý realizační tým pracoval po celý rok na koncepci, kterou jsme si řekli na začátku. Určitě bychom to udělali i tak, ale jsme strašně rádi, že to nemusíme dělat v situaci, kdy hrajeme baráž. To by asi bylo složitější. Přesto bychom jim i tak smlouvy prodloužili, protože sportovní úsek plní to, co jsme si předsevzali na začátku sezony.

V minulém týdnu jste zveřejnili příchod nového gólmana Ondřeje Kacetla ze Znojma. Počítáte s tím, že gólmanská jednička Jakub Kovář odejde?
S Kubou Kovářem jsme prodloužili smlouvu na další sezonu s tím, že ve smlouvě má klauzuli, že pokud přijde nějaká nabídka, tak může odejít. On se nijak netají tím, že odejít chce. My mu na druhou stranu nechceme nijak bránit v dalším vývoji, protože je to gólman, který má velký potenciál. To všichni víme. Kuba s největší pravděpodobností odejde, a proto jsme angažovali dalšího gólmana Ondru Kacetla. Také on by měl zapadat do koncepce perspektivy budování mladého a kvalitního mužstva. Má už něco odchytáno v kvalitní soutěži, kterou EBEL je. To byl důvod, proč jsme se s ním dohodli na spolupráci.

Kovář už má nějaké konkrétní nabídky z jiných klubů?
Zatím žádná konkrétní nabídka na stole neleží. Pravdou je, že na tom pracuje Kovářův agent. Hodně záleží na tom, jestli Kuba zůstane v reprezentaci pro mistrovství světa, na což má velkou šanci. Všechno se asi bude až po něm.

Do příští sezony tedy půjdete s brankářskou dvojicí Kantor – Kacetl?
Pokud Kuba Kovář skutečně odejde, tak ano.

Zkušený Lukáš Sáblík odchází?
Ano. Měl tady podepsánu smlouvu na jednu sezonu. Nebyl pro nás tak perspektivní, jak bychom si představovali. Je to přece jen starší gólman a moc nám toho tady neodchytal. Při Kovářově zranění ležela veškerá tíha na Kantorovi, což na druhou stranu bylo pro jeho vývoj jenom dobře. Nechceme stavět na starších gólmanech. Chceme mít vyrovnanou a perspektivní brankářskou dvojici.

Hráčský kádr jinak nedozná velkých změn?
Jisté je, že odchází Ladislav Kohn, kterému skončilo hostování. Tam je to jasné. Končí také Lukáš Luňák, kterého jsme měli také jenom zapůjčeného ze Sparty kvůli rozšíření kádru. Jinak s nějakými velkými odchody nebo příchody nepočítáme. Kádr je stabilizovaný pro příští sezonu. Nemůžeme vyloučit nějaké jednotlivé změny, ale kádr je v podstatě uzavřený.

Všichni hráči základního kádru mají platné smlouvy i na příští sezonu?
Dá se říct, že jsme se všemi domluveni. Není tady nikdo, kdy by byl bez smlouvy. S některými se třeba dohadujeme, na jak dlouho bude kontrakt podepsán. Zájem ze strany hráčů i naší však je, takže by to neměl být problém.

Zůstává i obránce Harant, který přišel v závěru sezony také na hostování?
Máme zájem, aby zůstal, a momentálně s ním jednáme o smlouvě.

Trenér Draisaitl se vyjádřil v tom smyslu, že by v týmu uvítal prvního centra. Přivedete takového hráče?
O tomto požadavku ze strany sportovního úseku víme. Je třeba vědět, kdo to bude, a aby se vůbec někdo takový objevil. Takový hráč by tady potřeba byl. Mohl to být třeba právě Kohn, jehož zkušenosti a přehled ve hře nám v závěru sezony scházely. Nějakého útočníka shánět budeme. Obranu máme pro příští rok postavenou poměrně dobře. Z toho máme radost. Pokud se v útoku objeví někdo za akceptovatelných podmínek, tak o něm budeme uvažovat.

Jak vypadá situace s Alešem Kotalíkem? Bude v klubu pokračovat i v příští sezoně?
Aleši Kotalíkovi vypršela smlouva, kterou měl podepsanou do konce sezony. Letní přípravu si udělá individuálně, jak je zvyklý. O jeho dalším působení v našem klubu se budeme bavit někdy v červenci nebo v srpnu. Ale předpokládáme, že zůstane v našem kádru.

Vy zájem o jeho služby mít budete?
Ve druhé polovině sezony byl jedním z našich klíčových hráčů a určitě o něj zájem mít budeme.

Jste spokojeni s průběhem uplynulé sezony i po ekonomické stránce?
Z hlediska ekonomiky je to stejně složité, jako to bylo v minulých sezonách. Ekonomická situace nejen naše, ale i všech partnerů, kteří nám na hokej přispívají, je velice složitá. To jsme hodně cítili. Z čistě účetního pohledu dopadla sezona tak, jak jsme si rozpočet nastavili. Podařilo se ho naplnit. Problém je to z hlediska cashe nebo toho, jak se nám točí peníze. To je problém, který se nám tady táhne dlouhé roky. Stává se nám, že nemáme peníze v ten moment, kdy je potřebujeme. Letošní sezona nebyla výjimkou. Celková negativní ekonomická situace se projevuje i v našem klubu. V tom se třeba proti minulému ročníku nic nezměnilo.

Na ekonomickou situaci má vliv i návštěvnost. S tou jste letos také asi nebyli úplně spokojeni. Je to tak?
Pro mě bylo bohužel paradoxem, že nám tady v době výluky v NHL hráli čtyři hráče ze zámoří, ale zájem fanoušků o domácí zápasy bohužel větší nebyl. Vyprodané byly pouze dva zápasy, když tady hrálo Kladno s Jaromírem Jágrem. Z pohledu průměrné návštěvnosti jsme tak zůstali na číslech z minulé sezony. Ani tato svým způsobem výjimečná sezona nepřilákala do ochozů více diváků. Je to zřejmě dané celkovou ekonomickou situací ve společnosti.

Daří se vám vyrovnávat závazky vůči hráčům?
Naše platební morálka není taková, jak bychom si představovali my, ani jak by si určitě představovali i hráči. Je pravda, že v průběhu sezony docházelo ke skluzu v platbách. Byli jsme ve zpoždění dva až dva a půl měsíce s výplatami. Předpokládám, že teď se nám podaří termíny narovnat tak, abychom do nové sezony nešli s nějakým problémem, jako tomu bylo v minulé sezoně. Výběr peněz od partnerů není takový, jaký předpokládáme. Proto dochází v průběhu sezonu ke skluzu u výplat hráčům. Bylo to od měsíce do dvou a půl. S tím se musíme lépe poprat.

V závěru základní části i v předkole play off  jste se snažili diváky nalákat slevovými akcemi. Odrazily se alespoň trochu na zvýšené návštěvnosti?
Snažili jsme se diváky snížením vstupného alespoň nějak motivovat. Návštěvnost se trochu zvedla, ale to bylo dáno také tím, že už se hrálo play off. Ani tak jsme ale nedocílili ani jednou vyprodaného stadionu. To je další vliv, který má svůj dopad na ekonomiku klubu.

V minulé sezoně jste chtěli vyřešit také některé organizační záležitosti. Podařilo se?
Jak jsme deklarovali, tak došlo ke změně obsluhy bufetů. Ty teď fungují bez nějakých větších připomínek. Udělali jsme i úplně nový fanshop a zlepšila se i komunikace s veřejností. To jsou věci, které jsme kromě sportovní stránky slibovali na začátku sezony. Myslím, že některé tyto věci se nám podařilo změnit a máme na ně i pozitivní ohlasy ze strany fanoušků. I z tohoto pohledu můžeme právě skončenou sezonu hodnotit pozitivně.