Zápas na Slavii vám skutečně vyšel. Považujete ho za vůbec nejlepší v letošní sezoně?
Určitě. Podobné to ale z naší strany bylo se Slavií i doma, kdy jsme vyhráli 4:1. V Praze ale Slavia hrála lépe. Přece jen byla doma. Ničím nás však nepřekvapila. Dali jsme čtyři góly a vyhráli jsme zaslouženě.

Zdálo se, že máte duel od začátku pod kontrolou. Cítili jste to podobně i na ledě?
První třetina byla vyrovnaná a domácí v ní měli i více střel. Teprve od druhé třetiny jsme je zatlačili a podařilo se nám dát i góly. Potom už jsme hru trochu kontrolovali. V kabině jsme si řekli, že musíme hrát chytře, ale hlavně ne pasivně. Snažili jsme se především dostávat puky z naší třetiny, protože soupeř se musel tlačit do útoku a bralo mu síly pořád dokola zakládat útoky.

Ve třetí třetině přišla delší pauza, když se vysypala jedna tabule plexiskla a oprava se až neúměrně protahovala. Nevyvedlo vás to trochu z tempa?
To si nemyslím. Jsme natolik zkušení, že jsme se i v průběhu pauzy dokázali v tempu udržet. Snažili jsme se bruslit a nebyl to zase až takový problém.

Váš gól na 1:4 jste trefil výstavní dělovkou, ale chvilku tam byly pochybnosti o jeho platnosti. O co se jednalo?
Po střele Lukáše Žálčíka se ke mně puk odrazil a trošku poskakoval, tak jsem si ho bekhendem zpracoval. Viděl jsem, že v levém víku je volné místo zhruba čtyřicet na čtyřicet centimetrů. Tak jsem to zkusil trefit a vyšlo to od břevna dolů. Pochybnosti měli možná slávisté. My jsme měli jasno hned.

Jste odchovancem pražské Sparty. Mají díky tomu pro vás duely se Slavií o to větší náboj?
Jsem sparťan a od malička pro mě derby se Slavií bylo něco jiného než normální zápas. Velká motivace tam určitě byla.

Vnímali jste utkání v Edenu také z toho pohledu, že se hrálo o první místo v tabulce?
V každém případě. Slavia předtím dvakrát zaváhala, my jsme toho využili a po sobotní výhře jsme jí odskočili na čtyři body. To je super, ale chce to udržet formu i nadále. Musíme i nadále vyhrávat. Nejlépe hned ve středu doma s Ústím nad Labem.

Co jste říkal fanouškům, kterých za vámi dorazily dva tisíce a postarali se o báječnou atmosféru?
Lidi byli fantastičtí. Je neuvěřitelné, že přijeli v takovém počtu. Hrálo se nám opravdu parádně.