S Litoměřicemi to byl ze strany českobudějovického týmu špatný výkon. „Bereme to jako zápas, který se hrubě nepovedl,“ připouští i asistent trenéra Jelínka Luboš Rob starší. „Sami kluci říkali, že si ani nedokáží zdůvodnit, proč tomu tak bylo. Ze své zkušenosti ale vím, že jednou za sezonu i takové utkání může přijít. Pevně však věřím, že už jsme si ho vybrali a bude to skutečně jenom tohle jedno,“ usměje se.

Duel s Litoměřicemi následoval po sérii tří vítězných duelů se třemi největšími soupeři v boji o špičku tabulky. „To byly zápasy, které pro nás znamenaly velké vypětí. Mysleli jsme si, že to bude jednodušší. Litoměřice ale bojují o postup do play off a přijeli se porvat o body i na led favorita. Nechci říct, že by nás to zaskočilo. Ale překvapily nás tím, že jenom nebránily. To jsme tak úplně nečekali a vůbec jsme se nedostali do zápasu. Není to však žádná omluva. Beru to jako výpadek, který se v sezoně může stát. Ale jenom jeden jediný,“ zdůrazní.

Dva klady však nepříliš povedené utkání přece jen přineslo. Za prvé fakt, že mužstvo dokázalo dotáhnout do tříbodového vítězství i zápas, ve kterém hrálo opravdu špatně. A pak parádní výkon gólmana Davida Gáby, jenž vychytal svou třetí letošní nulu. „Přesně tak. Gábičův výkon a tři body. To jsou pozitiva. Odehráli jsme zápas s nulou i přes velké množství šancí, které Litoměřice měly. Tři body jsou pro tabulku hrozně důležité,“ má jasno.

Hokej MOTOR-Litoměřice v Českých Budějovicích,
S Litoměřicemi potěšily ze strany Motoru jen výhra a výborný výkon gólmana Gáby

Co ale momentálně trenéry zlobí, je bacil, který si našel cestu do kabiny. „Máme pět nemocných kluků, kteří ulehli,“ smutně konstatuje Rob. „Proto jsme povolali obránce Patrika Marcela. Slíbili jsme mu, že pokud ta možnost bude, tak ho využijeme. V tuto chvíli je to náš šestý obránce a na Slavii bude hrát,“ říká k návratu důrazného beka.

Marodí totiž Kučný s Pýchou a Kachyňa má problém s prstem. „Tři beci jsou mimo hru, takže proto tady máme Patrika,“ doplní.

Dilema mají trenéři na postu gólmana. Po kratší nemoci už je zcela fit Petr Kváča, ale David Gába odchytal poslední tři zápasy skutečně ve velkém stylu. „Rozhodneme se až dopoledne před zápase. Potřebovali bychom Kvakyho zase vrátit do hry. Na druhou stranu Gábič teď chytal opravdu výborně. Ještě uvidíme,“ nechce předbíhat.

Michal Vondrka
Nominace na olympiádu je splněním snu, říká jihočeský odchovanec Michal Vondrka

V Edenu se hraje už od 15 hodin. Pro Jihočechy to není žádný problém, jenom tomu trochu uzpůsobí zaběhlý předzápasový režim. „Ranní rozbruslení bude jen dobrovolné, protože ve dvě hodiny už máme rozcvičku na Slavii. To, co jsme si chtěli zkusit, jsme si zkusili na posledním tréninku. V den zápasu už půjde skutečně jen o rozhýbání.“