Měla by to být jejich sezona. V play off krajské ligy se servismani pokusí popáté v řadě probojovat do finále.

Vědí už, jaké to je trofej vyhrát, letos však chtějí víc: Postoupit do druhé ligy!

David servis mocně posílil kádr, přesto tak spanilou jízdu základní částí nečekal ani kouč Rudolf Suchánek starší. „Určitě jsme si nemysleli, že jí projdeme tak lehce. I když některé zápasy ukázaly minusy našeho mužstva, chtěl bych hráčům poblahopřát, že prohráli jen jednou a zápasy suverénně vyhrávali," říká.

Jako první se David servisu ve čtvrtfinále postaví do cesty Soběslav, které na poslední chvíli sérií pěti porážek nečekaně uvolnila místo v osmičce Hluboká nad Vltavou. Českobudějovičtí hokejisté jsou rádi, že už se nemusí pod zámek vracet, i když se jim nedávné derby v Kuki aréně vydařilo jak herně, tak výsledkově.

David servis vstoupí do vyřazovacích bojů jako velký favorit. Současně jej většina soupeřů dopředu varovala, že v play off nedají kůži tak lacino… „Soběslav se dostala do play off na úkor Hluboké. Určitě z ní teď spadne nervozita a já z vlastní zkušenosti vím, že proti takovým týmům se hraje nejhůře. Budou to kvalitní zápasy," myslí si bývalý legendární bek Motoru a od léta trenér týmu Rudolf Suchánek st.

Soupeři mohou proti David servisu hrát bez zábran, vědí, že mohou jen překvapit. Suchánek tudíž nikoho nepodceňuje; ani Spartak, byť se do osmičky prosadil s odřenýma ušima. „Do každého utkání půjdeme s pokorou. Ty manšafty jsou nevyzpytatelné," má se na pozoru kouč servismanů a slibuje, že jeho tým udělá všechno, aby v pátek vstoupil do play off vítězně (19.45, odveta se hraje v neděli od 17.00 v Soběslavi.)

Celý článek najdete v pátečním vydání ČB deníku.