Ovlivnil hodně váš zápas v Havlíčkově Brodě rychle inkasovaný gól hned v první minutě?
Byl to trochu smolný gól. V každém případě to ale nebylo dobré pro psychiku našeho týmu. Přijeli jsme nabuzeni, že chceme vyhrát a hlavně na začátku nechceme inkasovat. Když se něco takového stane hned v první minutě, tak to samozřejmě negativně ovlivní myšlení hráčů.

V průběhu zápasu vám rozhodčí neuznali dva góly. Jeden kvůli ofsajdu a druhý vinou posunuté branky. Cítili jste křivdu při těchto situacích?
Alespoň u jednoho gólu to křivda byla.

Na 3:1 jste snižoval tři minuty před koncem. Žila pak ještě šance na vyrovnání?
Věřil jsem tomu, protože jsme měli celkem tlak. Dali jsme sice gól na 3:1, ale hned vzápětí jsme inkasovali při dalším střídání čtvrtou branku. To už byl hřebík do naší pomyslné rakve.

Bylo to podobné jako v řadě předcházejících zápasů. Soupeře jste sice přestříleli, ale na body to nestačilo.
Naše hra špatná nebyla. Ale to je spíše z pozice diváka. Když se na to podívám očima zainteresovaného člověka a hráče s nějakými zkušenostmi, tak mě mrzí, že prostě nedodržujeme pokyny trenéra a  děláme si každý co chceme. Pak ale nemůžeme chtít vyhrávat zápasy. Ani si to nezasloužíme. Přitom se o tom bavíme pořád dokola. Sice nastoupíme proti soupeři, který nemá podle jmen nějakou super soupisku, ale hraje organizovaně a obětavě. Tím nás poráží.

S Havlíčkovým Brodem jste ve čtyřech zápasech neuhráli ani bod. Je to soupeř který vám až tolik nesedí?
Oni hrají hlavně jako tým, zatímco my hrajeme jako tým jenom občas. Proto nás mužstva jako Havlíčkův Brod, Beroun nebo třeba Most dokáží porazit. Jsou to kluci, kteří se dokáží semknout a obětavou hrou hokej znechutit. Potom nám dají jeden dva góly a my zápas nezvládneme.

Jak z této situace ven?
Musíme plnit to, co po nás trenér chce. Jakýkoliv trenér. A už je jedno, jestli je to pan Rosol, pan Jágr nebo pan Bělohlav. Pokud bychom všichni plnili to, co jsme měli, tak bychom neměli takové problémy, jaké máme teď. To si musíme všichni uvědomit. Nevím, proč je to tak. Přitom o tom pořád mluvíme.

To se ale opakuje pořád dokola?
To je pravda. Musím přiznat, že nedokážu přijít na to, proč tomu tak je. Já sám se snažím plnit pokyny, ale také se občas přistihnu při tom, že přemýšlím jinak, než bych měl. Možná je to z přemíry snahy, že se snažím co nejvíce pomoci. Ale jak se říká, méně někdy znamená více.

V dosavadním průběhu sezony jste vy osobně nasbíral osmnáct bodů za osm gólů a deset asistencí. V klubovém bodování jste druhý a s bilancí plus sedm vedete týmové hodnocení plus/ minus. Berete tato čísla?
Vždycky jsem po celou kariéru byl braný za hráče, který body měl dělat. Před letošní  sezonou mě trenér Bělohlav postavil do jiné pozice. Že ode mě prioritně nechce, abych dával góly a sbíral asistence. Proto jsem třeba nechodil na přesilovky. Tuto roli jsem akceptoval. Důležité pro mě hlavně je a vždycky bylo, abychom neinkasovali, když jsem na ledě. To platí pro celou naši lajnu se Zdendou Ondřejem a Davidem Kuchejdou.

Vaší řadě se toto předsevzetí daří plnit nejlépe ze všech.
Náš útok to celkem po celou sezonu plní a také se na to zaměřujeme. Hlavní je pro nás neinkasovat. Takové myšlení, kdybychom měli v celém týmu, tak by to možná vypadalo jinak. Sice je hezké jít na led s tím, že chci dát hned dva tři góly. V moderním hokeji je ale základ obrana, a pokud někdo myslí hlavně na hru dopředu, tak většinou góly dostane. To je také jeden z důvodů, proč se nám nedaří. Základ úspěšného mužstva je kvalitní defenziva. To když si neuvědomíme, tak budeme vyhrávat skutečně jenom občas, ale nemůžeme myslet na play off.

Je pro vás plus, že jako prakticky jediná řada hrajete celou sezonu pohromadě?
S klukama hraji rád, protože jsou to bezvadní parťáci a na ledě si rozumíme. Dokážeme se domluvit, co chceme hrát. V jednoduchosti je krása. Dokážeme se vzájemně zastoupit. Já sice plním roli bránícího útočníka, ale když se někdy zapomenu vepředu, tak se za mě Kuchec nebo Zdenda vrátí. Mohu se na spolehnout a stejně tak se oni mohou spolehnout na mě, že to dozadu odbráním. Každý si plníme svou roli. Dobré by bylo, kdyby se netočily ani ostatní lajny. Všichni si musíme uvědomit, že je třeba táhnout za jeden provaz. Jinak se naše výsledky asi nezlepší.

Z vaší kabiny už letos mockrát zaznělo, že teď je třeba konečně zabrat. Bude sobotní domácí zápas s Třebíčí ten, ve kterém se vám podaří nastartovat vítěznou sérii?
Je to sice opravdu pořád dokola, ale já tomu skutečně věřím. V kabině vidím partu kluků, která chce vyhrávat a je připravena pro to udělat maximum. Jsem životní optimista, nic nevzdávám a nějaká šance na play off  tam pořád je. Musíme se ale samozřejmě dívat i zespodu, protože nám reálně hrozí baráž. Pevně věřím, že to zlomíme a vítěznou šňůru konečně uděláme. S Třebíčí vyhrajeme!