I proto trenér Milan Nedoma po posledním utkání základní části, kdy jeho celek podlehl v Humpolci, avizoval některé změny v týmu.

S některými členy mužstva měl pohovor. „Bavil jsme se hlavně s těmi kluky, o které stojím a chci, aby na Hluboké zůstali,“ říká kouč Rytířů. „A s nimi jsem víceméně domluven,“ dodává jedním dechem.

Současně se netají úmyslem okysličit kádr novou krví. „Uvidíme, kdo bude k dispozici, nějaká jednání probíhají, ale dokud nebudou uzavřena, nechci jmenovat,“ brání se.

Zemětřesení na Hluboké podle všeho nehrozí ani v hokejovém mužstvu. „Kostra zůstane stejná,“ tvrdí trenér.  „Abychom vyměnili půlku týmu, to ani nelze. Osu týmu chci zachovat a doplnit ji o čtyři pět hráčů. Tak uvidíme, jak se nám to povede, protože představa je jedna věc a realita věc druhá,“ drží se pevně na nohama na zemi.

Prioritou Rytířů je udržet kvalitního brankáře Františka Daška, jenž si hned první sezonu získal svými výkony respekt. „Pokud zůstane stejná brankářská dvojice jako loni, bude to dobré,“ dává Nedoma najevo eminentní zájem o Daška s Bromem. Zajistit Daškovy služby pro další období, bude úkol pro manažera Petra Bělohlava. „On povede jednání mezi kluby, záleží na požadavcích druhé strany. Franta Dašek má zájem zůstat, počítám s ním,“ prohlašuje hlubocký lodivod.

V obranné řadě nepředpokládá velké změny, naznačuje však, že doplnění mladšími beky by se nebránil. „Pokud se povede někoho přivést, byl bych rád, protože vzadu máme starší hráče.“

Z klíčových útočníků mají v jeho plánech pevné místo Miler či Šimek, hovořil i s dalšími. „Petr Fuka má zájem  zůstat, je tu Michal Masnička, mladý Maurenc… Ti kluci by měli zůstat na Hluboké. Akorát jsem se nebavil s Tomášem Lencem a Milanem Svobodným, s těmi dvěma si teprve musím promluvit,“ plánuje trenér Milan Nedoma.

I když jména potenciálních posil tají, nechce otázku doplnění kádru zbytečně oddalovat. „Určitě to nebudeme nechávat na poslední chvíli. Mohlo by se stát, že pak už nebude k dispozici nikdo!“ varuje. „Určití hráči vědí, že o ně stojím. Do prázdnin bych měl rád složení týmu vyřešeno.“

V květnu a červnu se však Rytíři začnou scházet k přípravě na suchu, po pauze začnou naplno trénovat koncem srpna. „Už to takto praktikujeme třetí sezonu,“ podotýká Milan Nedoma. Sám je dohodnut, že na střídačce bude velet i v dalším ročníku KP.

Při monitorování případných posil je pro kouče zásadní, aby hráč nebral Hlubokou jen jako nouzovou variantu, přechodnou štaci. „Buď kluk chce na Hlubokou, anebo nechce. Podmínky jsou tu jiné, ale na kraj, myslím, perfektní. Je tu otevřený stadion, což je rarita, něco úplně jiného než jinde,“ přivykl si trenér na specifické prostředí se všemi klady i zápory.

Pochopitelně ví, že Hluboká těžko může konkurovat David servisu. „David servis je úplně někde jinde, disponuje určitým rozpočtem a má své cíle. Je těžké přivést kvalitní hráče, ti se samozřejmě rozhodnou pro ně. Ale my nikoho přemlouvat nechceme! Pro mne je zásadní, abych viděl, že hráč má chuť hrát za Hlubokou, třeba i kvůli partě, která je u nás výborná. Takové hokejisty potřebuji, na nich chci postavit tým,“ zdůraznil Nedoma.