V domácí premiéře zdolali Humpolec na samostatné nájezdy, pak sice podlehli lídrovi ze Strakonic, ale do třetice zabodovali naplno s Vimperkem (4:2). Další šanci vylepšit své postavení v tabulce, kde zatím hledí nejlepší osmičce na záda, dostanou svěřenci kouče Milana Nedomy v neděli, kdyod 17 hodin přivítají třetí Slavoj Český Krumlov.

Jak tým zvládl přechod na domácí kluziště?

Ty tři zápasy jsme odehráli celkem dobře, akorát je škoda, že nemáme víc bodů. Se hrou jsem byl spokojen.

Bude tedy domácí prostředí znovu výhodou?

Zatím to vypadá, že výhodou bude, ale nechci to zakřiknout!

Dvakrát jste vyhráli, se Strakonicemi prohráli. Nebylo ve vašich silách překvapit lídra?

Měli jsme špatný vstup do utkání, když jsme brzy dostali góly, a to se nám nemůže stávat! Strakonice u nás rychle vedly 2:0. Musí to být obráceně – soupeři u nás musíme vnutit naši hru a dostat ho pod tlak.

Lídr nastoupil na hlubocký led tak suverénně, anebo jste se ho zalekli?

Samozřejmě víme, kdo je první v tabulce, ale v téhle soutěži se dá hrát s každým. Vimperk vyhrál ve Strakonicích, je to nevyzpytatelné. Můžete vyhrát s prvním a s posledním prohrát. Ale doma chci, abychom diktovali tempo a zápas měli v naší režii.

Zabydleli jste se v Kuki aréně bez problémů?

Všechno je v pořádku. Hráči jsou zdraví, máme k dispozici kompletní mužstvo.

Minulý duel s Vimperkem jste zvládli podle vašich představ?

Tam jsme oproti zápasu se Strakonicemi měli dobrou první třetinu, ale ve druhé jsme polevili. Snad hráči měli v podvědomí, že vedou 3:0 a začali hrát nesmyslně, zápas jsme tím zbytečně zdramatizovali. Ještě, že brankář Dašek za stavu 3:2 soupeře vychytal, jinak to bylo 3:3 a utkání mohlo skončit úplně jinak. Hosté na to měli ve druhé části šancí dost…

Nakonec jste kritické chvíle ustáli a vyhráli 4:2.

Pomohlo nám, že Kamil Šťastný dal gól na 4:2 a mužstvo se za tohoto stavu uklidnilo. Ale musím zopakovat, že když vedeme 3:0, tak pořád musíme předvádět svoji hru.

Po utkání se Strakonicemi jste z Hluboké hlásili návštěvu 200 diváků. Mělo utkání atmosféru?

Bylo to dobré, i když sám nemám moc čas ze střídačky sledovat, kolik lidí přišlo. Ale lidi chodí, vytvořil se kotel, tak snad to bude s návštěvností lepší a lepší.


V neděli večer hostíte Český Krumlov. Jaký je to soupeř?

Nevyzpytatelný. Ale hrát se dá s každým. Věřím, že jej doma porazíme, i když má vyrovnané útočné řady. Jeho největší síla je podle mne v útoku. Zápas však začíná za stavu nula nula, navíc hrajeme doma, takže si věříme.

Kdo má formu a mohl by zápas rozhodnout?

Takhle já o hokeji nepřemýšlím. Jednotlivec je důležitý, ale sám neuhraje nic, pokud nebude mužstvo šlapat jako tým. A náš tým nyní pracuje výborně na tréninku i v zápasech, akorát má výpadky.

V rozjeté sezoně jste měnili kapitána. Už se Ondřej Žlůva sžil s novou rolí?

Ještě mu to chvíli potrvá, ale předpoklady pro to má. Věřím, že to zvládne.

Sáhnete do vítězné sestavy, anebo se nebude měnit?

Změny budou. Do obrany se zpátky zařadí Petr Bělohlav, jenž měl distanc, a udělali jsme registraci Milana Krále.

Co myslíte, jak těžké bude prosadit se mezi nejlepší osmičku?

Naší výhodou by mělo být, že většinou budeme hrát doma. Musíme bodovat, abychom do té osmičky postoupili. Chtějí tam všichni, každý si chce zahrát play off, takže to bude těžké. Ale když budeme na Hluboké předvádět hokej, jaký si představuji, že bychom doma měli hrát, tak bych se toho zase nebál.