Souboj mezi hokejisty Motoru a Jihlavy u dna tabulky dostal v minulém kole další zápletku. Zatímco junioři Českých Budějovic doma padli se Zlínem (3:5), poslední Jihlava porazila Olomouc a ztrácí na Jihočechy už jen bod!

Za utkáním se ohlédl pro Deník asistent trenéra Motoru Filip Turek a nijak se netajil tím, že situace je vážná. „Myslím, že jde o vyvrcholení současné krize, kterou prožíváme. Nastoupili jsme v nejsilnější sestavě, bohužel na rovinu musím říct, že ti hráči z áčka nám moc nepomohli," uvedl Trummerův asistent.

I když mužstvo bojuje a má pasáže, kdy soupeře přehrává, body to Jihočechům nepřináší. „Není to jen tento zápas… Jsme v situaci, kdy jakž takž hrajeme, snažíme se, ale i když opticky máme více ze hry, dostáváme laciné góly a soupeř každou naši chybu potrestá. Už je to špatné. Nedaří se, mužstvo je celkově v krizi a asi musí přijít nějaké řešení," naznačuje Filip Turek, že trenéři jsou v úzkých.

„Nějaký impulz se musí udělat, my už vystříleli všechny náboje. Nic nepomáhá," přiznal.

Ví, že obvyklé řešení je změna na střídačce. Jako hráč ji zažil mnohokrát. „Protože jsem během dvaceti let v hokeji na profesionální úrovni něco zažil, vím, jak těžké je se z takové krize vyhrabat. Něco se musí stát. Buď se vymění trenéři, anebo se sáhne k výměnám hráčů, ale někdy ani to nepomohlo. Doufejme, že tady ještě je čas s tím něco udělat," prohlašuje Filip Turek, jenž v pátek po obědě neměl zprávy, že by s kolegou měli být od juniorky odvoláni.

Počítal ale se vším. „Ti, kterých se to týká, se obvykle dozvědí takové věci jako poslední…," pousmál se. "My samozřejmě nejsme naivní. Nemyslel jsem si, že mužstvo bude hrát tak špatně. Už je to klasická křeč. Přijde mi, že dostáváme góly ze všeho a sami bychom netrefili ani prázdnou fotbalovou bránu," uvedl Filip Turek.

V sobotu hrají junioři Č. Budějovic na Slavii, Jihlava nastouoí v Chomutově.