Se svým týmem se objevil v úterý v Budvar Aréně a v přátelském duelu se mohl radovat z vítězství 2:1. „Budějovice byly lepší v první třetině, my zase v těch zbývajících dvou, takže jsme asi vyhráli zaslouženě,“ podotkne, ale výhru svého týmu nijak nepřeceňuje. „Je to příprava. Já tyhle zápasy nikdy moc neřešil. Důležitý je až vstup do soutěže. Od toho se sezona odvíjí. V přípravných zápasech může hrát roli i únava z tréninku. A v létě je třeba pořádně máknout.“

Zápasy proti Mountfieldu už prý pro Tomana nejsou vůbec ničím specifické. „Tak by to bylo, kdyby tady zůstali lidé, které jsem tady zažil. Rád se vidím s lidmi, které znám. Jinak tým i celý klub jsou absolutně jiné. Neberu to nijak prestižně,“ odmítá nějakou přehnanou motivaci.

Domácí fanoušci v průběhu zápasu vyvolávali Tomanovo jméno. „Na ledě jsem to nezaregistroval. Dozvěděl jsem se to až po zápase a fanouškům za to děkuji. Potěšilo mě to a také je zdravím,“ vzkazuje.

Kladno do letošní sezony nejde s nějakými přehnanými ambicemi. „Věřím, že když budeme zdravotně v pořádku, tak můžeme hrát slušný hokej v nějakých klidných patrech tabulky. Nějaké cíle ale nemá cenu plánovat. Nemám to rád. Tady v Budějovicích jsme také vyhlásili jako cíl titul, a pak jsme málem skončili v baráži,“ tvrdí.

Ve Spartě, Znojmě i Č. Budějovicích byl Toman zvyklý hrát v popředí tabulky. Toho si na Kladně asi moc neužije. „Beru to jak to je. Zažil jsem špatnou sezonu v Budějovicích i ve Znojmě. Hokej hraji už dostatečně dlouho na to, abych věděl, že jednou jste nahoře a jednou zase dole.“