Dva góly – to je pro útočníka Romana Šulčíka v semifinále a finále krajské ligy obvyklá norma.

Dvakrát se trefil i doma do sítě Milevska. Obratný bruslař a technik jako by čekal, až pro něj na ledě bude více místa: Poprvé skóroval ze samostatné akce v přesilovce, podruhé v oslabení.

Každý útočník je rád, když přispěje k vítězství, a to byl i případ Romana Šulčíka. „Ale důležitější je, že jsme utkání dobře zvládli," poznamenalo křídlo Suchánkova útoku.

Útočník míní, že David servis potřeboval i štěstí, aby výsledek na konci zdobila nula na kontě inkasovaných branek. „Výborně nám zachytal gólman," pochválil současně pozorného Tomáše Vojtu.

Tempo připadalo střelci dvou gólů poněkud ospalé. Možná to bylo i kvalitou ledu v Pouzar aréně, na který si postěžoval po prvním finále trenér Rudolf Suchánek st. „Ale i v tom unaveném rytmu jsme dokázali Milevsko přebruslit. Hokej to pro oko diváka asi nebyl úplně líbivý, ale na to v play off nikdo moc nehledí… Vedeme v sérii 1:0 a máme mečbol," vypíchl Roman Šulčík hlavní fakta.

V sérii hrané na dva vítězné zápasy má David servis nakročeno k zisku krajské trofeje. „Musíme však zůstat nohama na zemi," radí před páteční odvetou Roman Šulčík. „Jedeme na stadion, kde je soupeř doma, takže musíme dobře bránit, hlavně hrát v pohybu. Nesmíme si myslet, že je vyhráno, to žádném případě! To by mohlo být fatální. Znovu začneme od pozorné obrany, dobrého bruslení a snad to vyjde," věří forvard, že se nebude opakovat porážka z Českého Krumlova. „Je to hokej, stát se může cokoli. Je jenom na nás, abychom si to teď pohlídali. Mečbol je na naší straně, tak snad jej využijeme," přeje si ukončit finále v Milevsku.