Po výhře na samostatné nájezdy ve Zlíně (4:3) Jihočeši dokázali plně bodovat v Olomouci. Ukončili neúspěšnou sérii na cizích hřištích. „Byly to naše první body zvenku, a hlavně kluci podali dobrý, bojovný výkon. Zaslouženě jsme vyhráli," chválí si trenér juniorů Motoru Martin Štrba a připomíná, že soupeři byli sousedé ze spodku extraligové tabulky. „Proto bylo důležité, abychom bodovali. Upřímně, kdyby mi někdo řekl, že přivezeme pět bodů, tak bych mu nevěřil. O to jsme radši, že se to povedlo," usmívá se trenér.

Ve Zlíně Jihočeši prohrávali 0:1 a 1:2. V polovině zápasu Točík vyrovnal a Žáček je gólem do šatny v závěru druhé třetiny dostal do vedení, o které přišli v oslabení. „Devět vteřin před koncem Točík nastřelil tyčku, mohli jsme strhnout zápas na naši stranu. V prodloužení týmy vyložené šance neměly a penalty jsme zvládli," konstatuje českobudějovický kouč.

Ve Zlíně si Jihočeši vyzkoušeli poprvé v sezoně samostatné nájezdy. Petr Kváča zlínské hráče vychytal, domácí Haloda inkasoval jednou: „Jan Pixa proměnil hned první penaltu." Poražení zůstali na dně tabulky.

Motor přenocoval ve Zlíně a druhý den nastoupil v Olomouci. „Báli jsme se, aby po výhře ve Zlíně nepřišlo nějaké uspokojení, ale hráči to zvládli, měli jsme celý zápas pod kontrolou," kvituje trenér Štrba, že tým udržel koncentraci. Zvítězil 4:2. „Mohli jsme dát více gólů," míní Štrba, jehož svěřenci sice chybou před druhým gólem zadělali na malé drama, ale na konci pečetili výsledek střelou do opuštěné branky. „Soupeř nás nedostal pod tlak, ani neměl vyložené šance. Nezvládl odvolání brankáře, který byl na půli cesty na střídačku, když jsme šli do protiútoku. Ondra Šulek si toho všiml a z půlky trefil puk do prázdné branky," líčí českobudějovický kouč. „Potěšilo nás, že kluci navázali na výkon ze Zlína."

V pátek se junioři Motoru představí doma proti brněnské Kometě (18), v sobotu přivítají Jihlavu (16). Dál mladíci nehledí. „Tým je připraven, uvidíme, zda přijdou posily z áčka," krčil raneny Martin Štrba den před utkáním. „Když ne, tak nastoupíme jako na Moravě."

Otazník visí nad startem Jana Farky (tržná rána na lokti) a Michala Michala (zápěstí). „Chtěli bychom navázat, udělat delší šňůru vítězných zápasů, abychom se vyhoupli do vyšších vod, na což dvě výhry nestačí," přeje si budějovický trenér Martin Štrba. „Jako vždy půjdeme do zápasu s tím, že chceme podat dobrý výkon a bodovat. Uvidíme, zda se nám to podaří."