Do domácí sestavy se po jednozápasové pauze vrátil Abdul, místo na soupisce tak nezbylo na Holce. Hosté poslali do branky Pavelku, pouze na střídačce zůstal gólman číslo jedna Kváča.

Jihočeši začali pořádně zhurta. Od úvodních minut soupeře přehrávali a Pavelku zasypali hustou sprškou střel. Gólmanská dvojka Liberce však působila velice jistým dojmem.

V 11. min. už ale zasáhnout nemohla. Domácí sehráli báječnou kombinaci, na jejímž konci našel Ondráček skutečně luxusní přihrávkou obránce Piskáčka, jenž pálil už do odkryté klece.

Po inkasované brance však začali postupně zvedat hlavu také Severočeši a otáčet se musel i Hrachovina v domácí kleci.

Nápor Bílých Tygrů umocnily dvě přesilovky na přelomu prvního a druhého dějství, fantom v domácí kleci však držel čisté konto.

Motor ještě kontroval Voženílkovou šancí, která doslova volala po gólu. V polovině zápasu si ale vybral slabší chvilku domácí gólman , když mu kotouč po akci Faško-Dudáše volně proklouzl mezi betony a bylo vyrovnáno.

Liberec byl na koni a ve vzduchu visel i další gól, proti Ordošově tutovce se však vytáhl Hrachovina.

Liberecký hromotluk Klapka pak nesmyslně dohrál Vráblíka, pomstít ho šel matador Novotný a vedl si mimořádně zdatně. Za vítěznou bitku mu aplaudovala zaplněná hala.

Domácí hráli přesilovku, ale ta jim hrubě nevyšla a sami v ní inkasovali, když Vlach skóroval po střele, kterou by asi Hrachovina měl krýt – 1:2. Druhý inkasovaný gól Modrého tým patřičně vyburcoval. Obrovské možnosti vyrovnat měli především Gulaš a Voženílek, leč neuspěli.

Přišlo to až ve třetí třetině, když se v přesilovce bekhendem prosadil Valský a bylo opět vyrovnáno. Závěr byl dramatický. Nejprve Najmanova střela prolétla mezi Hrachovinovými betony a došourala se těsně za brankovou čáru – 2:3. Ale pak se parádně k tyči trefil Pech a Motor znovu srovnal krok.

Dvě minuty před koncem pak zajistil domácím tři body ze skrumáže Ondráček a do prázdné branky při power play soupeře pečetil na konečných 5:3 Vondrka.

Branky a nahrávky: 11. Piskáček (J. Ondráček, Abdul), 46. Valský, 55. Pech (Percy, Piskáček), 59. J. Ondráček (Pech, Vráblík), 59. Vodnrka – 31. Faško-Dudáš (Birner, Šmíd), 35. J. Vlach (Jelínek), 51. A. Najman (Birner, Faško-Rudáš). Vyloučení: 3:3 (navíc dom. Novotný 5 min. a host. Klapka 5 + do konce), využití: 1:0, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Lhotský, J. Svoboda: Diváci: 6318.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Piskáček, Percy, Bučko, Bindulis, Šenkeřík – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek – J. Ondráček, Pech, Abdul – Gulaš, Koláček, Vodnrka – Valský, J. Novotný, D. Voženílek. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Liberec: Pavelka – Štibingr, Šmíd, Melancon, Rosandić, M. Ivan, Derner, Aubrecht – Faško-Rudáš, A. Najman, Birner – Zachar, Klepiš, Ordoš – Rychlovský, Jelínek, J. Vlach, Klapka, Šír, Čederle. Trenéři P. Augusta a J. Kudrna.

Hlasy trenérů – Jaroslav Modrý (Motor): „Měli jsme výborný vstup do utkání, ale ve druhé třetině Liberec ukázal svou sílu. Má výborně poskládaný tým pro vyřazovací boje. Prohrávali jsme osobní souboje, ale ve třetí třetině jsme se do utkání vrátili. Kluci ukázali charakter a jsem rád, že opět mohu použít frázi: našli jsme cestu k vítězství. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří vytvořili výbornou atmosféru.“

Patrik Augusta (Liberec): „V první třetině nám chvíli trvalo, než jsme se rozkoukali. Domácí byli rychlejší a všude o krok dřív. Ve druhé třetině jsme přidali a utkání se začalo překlápět na naši stranu. Bohužel jsme v závěru udělali dvě obrovské chyby, což nás stálo zápas.“