Pro krajské konkurenty David servisu i soupeře v kvalifikaci byla Pouzar aréna nedobytnou tvrzí.Ve druhé lize však padla hned v domácí premiéře s Moravskými Budějovicemi (2:5).

„Už v prvních minutách jsme měli vyloučené hráče a prohrávali jsme. Za stavu 2:2 jsme nedali trestné střílení. Největší rozdíl však byl ten, že zatímco my měli plno šancí, ale góly jsme nedali, produktivnější soupeř se dokázal střelecky prosadit," hledá příčiny porážky Rudolf Suchánek st., trenér hokejistů David servisu.

Při poměru vyloučených (10:15) ho nejvíce mrzely nevyužité přesilovky. „Třikrát jsme hráli pět na tři, měli jsme rozhodnout, ale šance neproměnili a doplatili na to," prohlašuje budějovický trenér. Ten byl trochu zklamán návštěvou (139), ale ví, že i David servis, přestože postoupil, musí o diváka bojovat. „Čekal jsem víc. Hrálo se v sobotu a lidi asi byli ještě na chalupách. Záleží také na počasí a na tom, jak budeme hrát! Když budeme vyhrávat, bude jich chodit víc," uvažuje.

V tréninku tým piluje zakončení, aby byl už příští utkání (v sobotu zajíždí do Tábora) efektivnější. „Uvidíme. Jsme nováček, špatně jsme nehráli. V Kolíně jsme dali čtyři góly, doma jen dva. Tábor je favorit, ale chceme se o výsledek poprat," prohlašuje Rudolf Suchánek, jenž za dvě kola vyzkoušel v akci oba brankáře, Kúdelu i Spáčila.

Příští týden by trenérská dvojice Suchánek, Fedur ráda posílila druholigovou sestavu: vyhlíží uzdravené útočníky Zvoníka s Trummerem! Oba se pilně připravují na návrat. „Začali s námi trénovat," těší kouče. S nadějí očekává, že forvardi vylepší střeleckou potenci, s níž se tým doma potýkal. „Ti dát góly umějí a chybějí nám. Hokej je o gólech," uzavírá budějovický lodivod.