Ligový nováček přivítá Pelhřimov (18) a pokusí se vybojovat druhé vítězství v sezoně. Na Moravské Budějovice a Písek nestačil. 

Po výhře v Kolíně na úvod soutěže se totiž tým potýkal s marodkou, v kabině řádily angíny, a tak nováček odložil derby s Táborem. Postupně nasbíral tři porážky. Naposledy padl v Havlíčkově Brodě a bylo to poprvé, co nedal ani gól. Střelecká nemohoucnost David servisu vrcholila.

„Nechceme se vymlouvat na to, že půlka manšaftu byla po nemoci. Šance jsme měli, ale góly nám tam ne a ne padnout," lomí rukama kouč Rudolf Suchánek st., jenž se v tréninku na zakončení zaměřil a věří, že střelci protrhnou smůlu už s Pelhřimovem. 

Pelhřimovští jsou sousedé v tabulce a výhoda domácího ledu velí nováčkovi, aby vydřel body, pokud to jen trochu půjde! „Soupeř předvádí útočný hokej, dohrává souboje… Určitě to pro nás bude těžký soupeř. Jsme nováček, kluci se seznamují se soutěží, první rok bývá nejhorší," uvažuje českobudějovický trenér a připomíná, že v kádru nezůstal kámen na kameni. „Plno hráčů odešlo, stavíme nový manšaft pro budoucnost. Nikdo nemůže čekat, že budeme první nebo druzí jako Tábor, který má tradici a hraje na špici delší dobu," říká Suchánek, jedním dechem však potvrzuje, že cílem mužstva zůstává play off.

Celý článek čtěte v sobotním vydání Českobudějovického deníku.