Po téměř sedmileté pauze znovu oblékl českobudějovický dres útočník Štěpán Hřebejk. Do branky se naposledy před svým odletem do zámoří s reprezentační devatenáctkou postavil Petr Kváča. Svou domácí premiéru absolvoval a hned v první formaci obránce Michal, kterého ale po první třetině nahradil Mucha. Mimo hru zůstává trio marodů Pýcha, Fillmana Heřman, s tréninkem už naopak začal Kuchejda. V dresu hostí se představili také jihočeští odchovanci Bohumil Jank a Miloslav Jáchym.

Motor se tentokrát rozehříval pomaleji a na první větší šanci se čekalo osm minut. Měl ji Čermák, ale Šimbocha nepřekonal, stejně jako o chvilku později Chovan.

Nebylo to však tentokrát v úvodu zápasu ze strany Jihočechů ono. A tak přišel pouhých třicet vteřin před první sirénou trest. Zmatku v domácí obraně využil Jáchym, předložil kotouč Klimšovi, jenž ho usměrnil za záda gólmana Kváči.

Bouřka v kabině zřejmě pomohla, protože do druhé třetiny přišel ve žlutých dresech úplně jiný tým. Záhy bylo také vyrovnáno, když přesilovkové obléhání ukončil tvrdou střelou od modré Vráblík.

Domácí poté přežili Matyášovu gólovku a nadechli se k dalšímu náporu. Ve 26. min. už Stavjaňova družina vedla. Opět v přesilovce praštil před brankou do puku Nouza a bylo to 2:1.

Motor byl na koni. Pajič se řítil sám na Šimbocha, leč neuspěl. Stačilo však vyloučení Suchánka a obraz hry se zase malinko otočil. Velká šance Kovařčíka a další příležitosti posadily Frýdek zase na koně. Kovařčík měl ještě jednu možnost. Po jeho střele a teči Mazance kotouč doklouzal jen těsně vedle Kváčovy svatyně.

Třetí třetina začala zostra. Chovan tečoval Pavlinovu bombu, Šimboch však se štěstím zachránil. Na druhé straně to zkoušel Meidl, ale ani on na Kváču nevyzrál.

Nováček z Frýdku se nechtěl vracet přes celou republiku s prázdnou, tlačil se do útoku a hrál se svižný hokej, který se divákům musel líbit. Navrátilec Hřebejk nastřelil bekhendem tyč, dokonce zasvítilo za brankou červené světlo, ale gól samozřejmě platit nemohl. Kanonýr Nouza mířil jen těsně vedle.

Minutu a osm vteřin před koncem poslal sudí domácí celek do čtyř a poté dokonce do tří. Motor však kritickou situaci zvládl brilantně. Tomáš Nouza vybojoval kotouč, zamíchal s ním a přes celé hřiště ho poslal do prázdné branky, čímž definitivně rozhodl o vítězství Jihočechů.

Branky a nahrávky: 23. Vráblík (Walker), 26. Nouza (Čermák), 60. Nouza (Kváča) – 20. Klimša (Jáchym). Vyloučení: 6:6, využití: 2:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Battěk – Hejl, Podrazil. Diváci: 4619. ČEZ Motor: Kváča – Vráblík, Michal (21. Mucha), Pavlin, Žovinec, Suchánek, Mazanec – Walker, Nouza, Čermák – Chovan, Pajič, L. Květoň – Šulek, Škoda, Hřebejk – Guman, Rob, Babka. Trenéři Stavjaňa a Štrba.

Hlasy trenérů – Antonín Stavjaňa (Motor ČB): „Na začátku nám chyběl pohyb i důraz. Také proto jsme po první třetině prohrávali 0:1. Díky dvěma gólům v přesilovkách se nám podařilo zápas otočit, s naší hrou v početní výhodě jsme ale spokojeni nebyli. Za tři body jsme rádi, s výkonem jsme až tak spokojeni nebyli."
Marek Malík (Frýdek): „Hráli jsme s jedním z nejlepších týmů soutěže. Odehráli jsme kvalitní utkání, které rozhodly detaily. Domácí byli lepší v přesilovkách."