Kluziště v Plané nad Lužnicí nabízí prostor ke sportování od roku 2021. Teď dostalo nový kabát. Přesněji střechu. Hokejisté v České republice jsou nedostatkovým zbožím. A souvisí to i s počtem ledových ploch.

Slavnostního otevření zimního stadionu se zúčastnili zástupci města Planá nad Lužnicí i Jihočeského kraje, který na zastřešení přispěl devíti miliony korun.

Na ledové ploše budou padat góly při hokejových zápasech, ale pod střechou se budou prohánět také krasobruslaři. "V Táboře bruslíme už devátou sezonu, daří se nám dobře," usmívala se Věra Furtáková z HC Kraso Tábor. Právě dámy a pánové z tohoto klubu zpestřili slavnostní ceremoniál, během kterého byl zastřešený zimní stadion uveden do provozu.

"Já bych řekla, že se nám daří výborně," usmívala se sympatická dáma, která nebyla na ledové ploše v Plané nad Lužnicí poprvé. "Byli jsme tady v době, když byla opatření proti covidu, moc děkujeme, že pro nás ta příležitost vůbec byla." Zatímco covid se snad nevrátí, krasobruslaři a krasobruslařky z Tábora se do Plané nad Lužnicí budou vracet rádi.

Vzdálenost mezi Táborem a Planou nad Lužnicí je jen sedm kilometrů. Autem zhruba deset minut. Krasobruslaři a krasobruslařky HC Kraso Tábor už se nemusí tolik ohlížet na počasí, mají možnost vyrážet na zastřešený stadion. "Je to paráda," přikyvuje Věra Furtáková. "V Táboře chybí druhá trenénková hala." A tak čas a hlavně prostor musí mezi sebe dělit hokejové kluby a právě krasobruslaři. "Děkujeme za tuto možnost, teď tady můžeme bruslit v každém počasí."

Led je v Plané, také zásluhou okolního mrazivého počasí, perfektní. Co na jeho kvalitu říká odborným pohledem Věra Furtáková z HC Kraso Tábor? "Spokojenost veliká. Led je v pohodě, krasobruslaři si nestěžují."

A na zápasy pod střechou se těší také hokejisté v Plané, podle zkušeného hokejisty z TJ Sokol Jiřího Drhovského se klidně může stát, že právě u Lužnice vyroste nový Jaromír Jágr. "Proč ne? Stadion je nádherný, všechno se může stát," přikyvuje muž, který pamatuje několik generací jihočeských hokejistů. A pozor, konec roku bude přímo na stadionu v Plané nad Lužnicí ve znamení atraktivní exhibice. 29.1. přijedou na plánský led pod novou střechu hokejové legendy. Které? Aleš Kotalík (542 zápasů v NHL), Jaroslav Modrý (725 zápasů v NHL) nebo třeba na jihu Čech populární bývalý útočník Jiří Šimánek (940 zápasů v extralize).