O druhý bod připravil Jihočechy Vlasák

České Budějovice – Ve 28. kole Tipsport extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield s Plzní 2:3 po samostných nájezdech. V úterýse představí v Praze na Slavii.

5.12.2010

Jakub Kovář byl proti Plzni tradiční oporou Mountfieldu.Foto: Deník /Jaroslav Sýbek

Nedělníduel měl slavnostní úvod. Útočník Václav Pletka přijal gratulaci k pětistému extraligovému startu, do zápasu pak ale nezasáhl…

Lepší vstup do utkání měli od začátku aktivnější hosté. Jejich první početní výhoda ještě brankou neskončila, ale v 8. min. našel lídr kanadského bodování celé extraligy Vlasák Jana Kováře, jenž potvrdil, že proti svému staršímu bratrovi v brance Mountfieldu umí, ale přesnou střelou k tyči otevřel skóre.

Rychlá a důrazná hra soupeře Jihočechům nevoněla a dlouho se nemohli dostat do pořádné akce. Zcela neškodní byli domácí i při své první přesilovce. Naopak Strakova družina měla i další možnosti. Vlasákův volej bravurně vyrazil Jakub Kovář a při další velké šanci mladšího sourozence mu pomohla tyč, což potvrdil i videorozhodčí.

Domácí celek se poprvé dostal pořádně do akce až v závěru první třetiny, kdy si zahrál přesilovku pět na tři, ale bez většího efektu.

Ze šaten se Jihočeši vrátili jako vyměnění. Kolarzova nenápadná střela zacinkala na tyč Přikrylovy svatyně a Mertl zakončil svůj nájezd bekhendem těsně vedle. Šancí na domácí straně postupně přibývalo. Přikrylovi zatopila čtvrtá domácí řada. Nejprve v ideální pozici těsně minul Červený a před Pšurným už zívala téměř prázdná branka, ale bekhendem minul.

Přišlo to až ve 33. min., kdy se ve dvojnásobné přesilovce trefil bombou od modré Kolarz a zaznamenal svůj premiérový gól v českobudějovickém dresu.

V klasické přesilovce poté pořádně zahrozili hosté. Vlasák však svou dělovku opřel jen o tyčku.

Závěrečná třetina začala velkou šancí plzeňského Dudy, ale na poslední chvíli uhasil možný požár parádním obranným zákrokem Kašpařík. Blízko gólu byl i Johnson, ale Kovářovi potřetí v utkání pomohla tyč.

Bojovní Jihočeši však nakonec přece jen dokázali zvrátit zápas na svou stranu. Šest minut před koncem našel Mertl zpoza branky přesně Langhammera a ten zblízka procedil kotouč za Přikrylova záda.

Radost ale netrvala dlouho. Hned o minutu později se trefil kanonýr Vlasák a bylo opět vyrovnáno.

V poslední minutě vyhodil Podlešák kotouč přes hrazení, ale v oslabení se domácí s vypětím všech sil ubránili.

Prodloužení, to byla obrovská divočina. Obrovské šance doslova spálili Snopek na jedné a Jan Kovář na druhé straně. Zblízka nepropálil Kováře ani Hanzlík. A když neuspěl ani Mertl, došlo na nájezdy.

Branky a nahrávky: 33. Kolarz (Martynek), 54. Langhammer (Mertl, Podlešák) – 8. Jan Kovář (Vlasák), 55. Vlasák (Jan Kovář), rozhodující nájezd Vlasák. Vyl. 6:6, využ. 1:0. Rozhodčí: Blecha, Šír – Bryška, Novák. 4295 diváků.
Mountfield: Jakub Kovář – Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Novák, Tůma – Šimánek, Mikeska, L. Květoň – Gulaš, Kašpařík, Martynek – Mertl, Langhammer, Podlešák – Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři Fr. Výborný a Kupka.
Plzeň: Přikryl – Jeřábek, Jiří Hanzlík, Modrý, Slaney, Benák, Dresler – Vostřák, Jan Kovář, Vlasák – Duda, Straka, Johnson – Lammers, M. Heřman, Dvořák – Obdržálek, Pitule, Lev. Trenéři Jelínek a Razým.

Hlasy trenérů – Milan Kupka (HC Mountfield): „Plzeň potvrdila, že je silným, důrazným a velice dobře bruslícím soupeřem. Hosté šli v první třetině do vedení. Nám se podařilo zápas otočit a měli jsme ho dotáhnout do vítězného konce. Soupeř ale bohužel vyrovnal v nájezdech byl šťastnější.“

Milan Razým (Plzeň): „Dlouho jsme drželi jednobrankový náskok. Domácí vyrovnali ve dvojnásobné přesilovce. O všem se rozhodovalo ve třetí třetině, kdy soupeř otočil skóre, ale my jsme vyrovnali a v závěru v přesilovce mohli strhnout vítězství na svou stranu. Rozhodovaly nájezdy, ve kterých jsme byli šťastnější. Dva body rozhodně bereme.“

Autor: Pavel Kortus

5.12.2010 VSTUP DO DISKUSE

Žáci ZŠ Grünwaldova v hledišti Budvar arény při zápase Motoru.

ČEZ Motor zve na své zápasy do Budvar arény také českobudějovické školáky

Hledají šoféra náklaďáku

Dobří holubi se vracejí, dres hokejistů Motoru znovu oblékne Luboš Rob mladší

České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru posilují. Jejich řady posílí navrátilec Luboš Rob mladší.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.