Nedělníduel měl slavnostní úvod. Útočník Václav Pletka přijal gratulaci k pětistému extraligovému startu, do zápasu pak ale nezasáhl…

Lepší vstup do utkání měli od začátku aktivnější hosté. Jejich první početní výhoda ještě brankou neskončila, ale v 8. min. našel lídr kanadského bodování celé extraligy Vlasák Jana Kováře, jenž potvrdil, že proti svému staršímu bratrovi v brance Mountfieldu umí, ale přesnou střelou k tyči otevřel skóre.

Rychlá a důrazná hra soupeře Jihočechům nevoněla a dlouho se nemohli dostat do pořádné akce. Zcela neškodní byli domácí i při své první přesilovce. Naopak Strakova družina měla i další možnosti. Vlasákův volej bravurně vyrazil Jakub Kovář a při další velké šanci mladšího sourozence mu pomohla tyč, což potvrdil i videorozhodčí.

Domácí celek se poprvé dostal pořádně do akce až v závěru první třetiny, kdy si zahrál přesilovku pět na tři, ale bez většího efektu.

Ze šaten se Jihočeši vrátili jako vyměnění. Kolarzova nenápadná střela zacinkala na tyč Přikrylovy svatyně a Mertl zakončil svůj nájezd bekhendem těsně vedle. Šancí na domácí straně postupně přibývalo. Přikrylovi zatopila čtvrtá domácí řada. Nejprve v ideální pozici těsně minul Červený a před Pšurným už zívala téměř prázdná branka, ale bekhendem minul.

Přišlo to až ve 33. min., kdy se ve dvojnásobné přesilovce trefil bombou od modré Kolarz a zaznamenal svůj premiérový gól v českobudějovickém dresu.

V klasické přesilovce poté pořádně zahrozili hosté. Vlasák však svou dělovku opřel jen o tyčku.

Závěrečná třetina začala velkou šancí plzeňského Dudy, ale na poslední chvíli uhasil možný požár parádním obranným zákrokem Kašpařík. Blízko gólu byl i Johnson, ale Kovářovi potřetí v utkání pomohla tyč.

Bojovní Jihočeši však nakonec přece jen dokázali zvrátit zápas na svou stranu. Šest minut před koncem našel Mertl zpoza branky přesně Langhammera a ten zblízka procedil kotouč za Přikrylova záda.

Radost ale netrvala dlouho. Hned o minutu později se trefil kanonýr Vlasák a bylo opět vyrovnáno.

V poslední minutě vyhodil Podlešák kotouč přes hrazení, ale v oslabení se domácí s vypětím všech sil ubránili.

Prodloužení, to byla obrovská divočina. Obrovské šance doslova spálili Snopek na jedné a Jan Kovář na druhé straně. Zblízka nepropálil Kováře ani Hanzlík. A když neuspěl ani Mertl, došlo na nájezdy.

Branky a nahrávky: 33. Kolarz (Martynek), 54. Langhammer (Mertl, Podlešák) – 8. Jan Kovář (Vlasák), 55. Vlasák (Jan Kovář), rozhodující nájezd Vlasák. Vyl. 6:6, využ. 1:0. Rozhodčí: Blecha, Šír – Bryška, Novák. 4295 diváků.
Mountfield: Jakub Kovář – Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Novák, Tůma – Šimánek, Mikeska, L. Květoň – Gulaš, Kašpařík, Martynek – Mertl, Langhammer, Podlešák – Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři Fr. Výborný a Kupka.
Plzeň: Přikryl – Jeřábek, Jiří Hanzlík, Modrý, Slaney, Benák, Dresler – Vostřák, Jan Kovář, Vlasák – Duda, Straka, Johnson – Lammers, M. Heřman, Dvořák – Obdržálek, Pitule, Lev. Trenéři Jelínek a Razým.

Hlasy trenérů – Milan Kupka (HC Mountfield): „Plzeň potvrdila, že je silným, důrazným a velice dobře bruslícím soupeřem. Hosté šli v první třetině do vedení. Nám se podařilo zápas otočit a měli jsme ho dotáhnout do vítězného konce. Soupeř ale bohužel vyrovnal v nájezdech byl šťastnější.“

Milan Razým (Plzeň): „Dlouho jsme drželi jednobrankový náskok. Domácí vyrovnali ve dvojnásobné přesilovce. O všem se rozhodovalo ve třetí třetině, kdy soupeř otočil skóre, ale my jsme vyrovnali a v závěru v přesilovce mohli strhnout vítězství na svou stranu. Rozhodovaly nájezdy, ve kterých jsme byli šťastnější. Dva body rozhodně bereme.“