Play off Chance ligy bylo kvůli koronaviru zrušeno a vy jste postoupili přímo do extraligy. Převládá ve vás radost z postupu do nejvyšší soutěže, nebo spíše zklamání, že jste si pro splnění cíle nemohli dojít na ledě?
Je to obojí najednou. Do extraligy jsme chtěli a jsme rádi, že se nám to povedlo, i když to bylo za téhle situace. Na druhou stranu je rozdíl, když si můžete postup vybojovat a oslavit ho na ledě. O euforii z úspěchu jsme bohužel přišli. Je to zvláštní situace, ale tak to teď prostě je.

Brali jste to tak, že předčasné ukončení sezony je asi jediným správným řešením?
Určitě. Mluvilo se třeba o tom, že by se sezona dohrávala bez diváků, ale to by vůbec nedávalo smysl. To si neumím představit. Také asi nemělo cenu čekat, jestli dojde k potlačení nákazy. Rozhodnutí ukončit sezonu se udělat muselo a bylo správné.

Počítali jste s tím, že by k něčemu podobnému mohlo dojít?
Dokud nebyl ve čtvrtek oficiálně vyhlášen konec sezony, tak jsme se normálně připravovali, jako kdyby se mělo hrát. Až poté jsme prostě vzali na vědomí, že je konec.

Ve čtvrtek byly naposledy večer otevřené restaurace. Stihli jste alespoň narychlo nějakou oslavu?
Samozřejmě jsme o tom věděli, takže jsme zkusili rychle něco zamluvit a trošku jsme to oslavili.

Byly oslavy bouřlivé, nebo byly vzhledem k aktuální situaci spíše rozpačité?
Měl jsem z toho takové trochu smíšené dojmy. Je to stejné, jako při otázce na postup. Je super, že se nám povedl udělat postup. Je to výborné pro nás, pro město, pro fanoušky. Prostě pro všechny. Ale ten pocit z vítězství na ledě jsme neměli a přišli jsme o něj. Bohužel to takhle dopadlo.

I když sezona skončila předčasně a bez play off, hodnotíte ji jako úspěšnou, protože jste ostatní soupeře doslova převálcovali o čtyřiačtyřicet bodů?
O tom už bylo řečeno hodně. Bodový zisk hovoří sám za sebe, a to jsme v nadstavbové části hráli jenom se silnějšími soupeři. Bylo to super. Nejen tím, že jsme vyhrávali, ale také stylem, jakým jsme se prezentovali. Samozřejmě přišly i horší zápasy, ale většinou jsme i ty dokázali vyhrávat, přestože se nám třeba tolik nedařilo. Sezonu můžeme hodnotit jednoznačně pozitivně.

Dařilo se i vám osobně. Udržel jste si průměr více než bodu na zápas, byl jste nejproduktivnějším hráčem týmu a překonal jste bodový rekord obránce ve druhé nejvyšší soutěži. Navíc jste poprvé dostal kapitánské céčko a dovedl mužstvo do extraligy. Takže spokojenost i z osobního hlediska?
Asi ano. Kdyby mi někdo tohle všechno řekl před sezonou, tak bych mu rozhodně nevěřil. Nakonec se to ale takhle vykrystalizovalo. Mé osobní výkony si sedly s těmi týmovými. Když se vyhrává, tak pak jdou nahoru i individuální statistiky.

Jaký je váš nejbližší program?
Víkend máme volný, v pondělí a v úterý nás čekají pohovory. Pak ještě nevíme. Trénovat nebudeme. Ani se to teď nesmí. Uvidíme, co bude dál.

Budete v Motoru pokračovat i v příští, teď už extraligové sezoně?
V klubu mám podepsanou smlouvu už od minulého roku, takže když se nestane nic nepředvídatelného, tak bych měl pokračovat.