Bývalý důrazný obránce, který má na svém kontě mistrovské tituly z české i slovenské extraligy, se vrací do svého mateřského klubu, za který ale v seniorském týmu neodehrál ani jeden zápas. „Na novou práci se moc těším," ujišťuje.

Kondiční trenér je role, ve které se Bombic našel. „Dělal jsem letní přípravu Jiřímu Novotnému i některým dalším budějovickým klukům: Zdeňku Kutlákovi, Vláďovi Škodovi, Milanu Michálkovi nebo Rudovi Červenému," uvádí. „S Jirkou Novotným spolupracuji i v průběhu sezony," dodá.

Udělal si dobré jméno, protože ho oslovilo vedení ČEZ Motoru. „Byl jsem z této nabídky nadšený. Musel jsem se ale domluvit s Jirkou Novotným, protože bylo jasné, že budu časově hodně vytížený. On s tím neměl žádný problém, takže jsem s chutí kývl," vysvětluje. „Jsem rád, že mohu pomoci trenérů a celému Motoru."

Velkou roli v jeho angažování prý hrála osoba hlavního trenéra Petra Rosola. „Myslím si, že kdyby tady nebyl právě Petr Rosol, který mě dobře zná z Litvínova, tak by tato nabídka možná ani nepřišla. Hlavní trenér si ale určuje i realizační tým. Jsem rád, že to takhle dopadlo. Nabídka mě potěšila," přiznává.

V Motoru bude pracovat na plný úvazek. Není to tak, že by se postaral pouze o letní přípravu. „Kondiční příprava je dlouhodobý proces, proto jsme domluveni na delší dobu. Budu s týmem pracovat i v sezoně."

V klubu však nebude mít na starosti jen kondici prvního týmu. Spolu s Romanem Fouskem bude působit také jako trenér u béčka starších a mladších žáků. „V Motoru bude moje hlavní pracovní náplň," přikyvuje.

V individuální péči o českobudějovické hokejisty rozeseté po světě by ale rád pokračoval. „Věřím, že se mi to podaří časově sladit," doufá.

Přestože byl v sezoně hodně vytížený, stačil Bombic navštívit také několik zápasů Motoru v první lize i baráži. „Nebyl jsem na všech, ale několik zápasů jsem stihl."

Atmosféra v Budvar aréně ho doslova uchvátila. „Bylo to něco úžasného. Je vidět, že poté, kdy odešla extraliga, je v Budějovicích hlad po hokeji. Překvapilo mě, jak příznivé je celkové klima a atmosféra kolem hokeje ve městě. Je obrovské plus, že lidi na hokej nezanevřeli, ale naopak ho podporují," chválí.

Aktivní kariéru už František Bombic definitivně uzavřel po letošní sezoně, kterou téměř celou strávil v David servisu. „Nějaké nabídky byly, ale už hrát nebudu," zdůrazní.