Na otázky Deníku odpovídal před prvním zápasem obránce a opora David servisu Lukáš Chaloupka.

Bylo semifinále vyrovnanější, než jste mysleli? A čekali jste, že Krumlov bude tak zlobit, že bude nepříjemný, důrazný…

Po pravdě – nečekali. Do série jsme šli jako favorité. Takový boj jsme nečekali. S Táborem se ve čtvrtfinále hrál hokej, ale tady to bylo vyhecované. Hlavně druhý zápas. Krumlov dobře bruslil, napadal. Čekali jsme, že bude jednodušší přes něj přejít, ale nakonec jsme postoupili a jsme za to rádi.

Ve druhém zápase jste doma byli v situaci, kdy jste museli vyhrát. Byla to první těžká zkouška…

Přesně tak. Je nevýhoda, že jsme šli do play off z pátého místa, takže začínáme venku, kde se hraje i třetí, rozhodující zápas. Vždycky se lépe hraje doma. Když se ohlédnu, možná to bylo s Krumlovem takové předčasné finále. Uvidíme, jak to bude vypadat teď s Pískem. Jsou tam dobří hokejisté, všichni se známe, podle mne to bude hokejovější.

Už loni se schylovalo k finále s Pískem, který vyhrál základní část, ale pak vypadl se Strakonicemi. Těšíte se na druhý pokus, bude to vrchol sezony jaksepatří? I pro fanoušky?

Myslím, že ano, pro jihočeský kraj je to asi nejprestižnější zápas, jaký může být. A pro fanoušky hodně atraktivní: Vyhraje Písek, nebo Budějovice? Písek ještě nedávno byl v první lize, my pořád usilujeme o druhou ligu. S Rudou Suchánkem a Ondrou Cikánem jsme za pět let v David servisu počtvrté ve finále. Písek má taky dobré mužstvo; je tam Honza Řehoř, který s námi hrával v Motoru, Mošovský, vzadu Mazanec, Procházka. Čekám dobrý souboj. Máme v bráně Džegra (Jaroslava Jágra, pozn.), který chytá výborně, naladil formu na play off, tak uvidíme, jak v neděli dopadne první zápas v Písku.

Hovořil jste o výhodě prvního zápasu doma, kterou má znovu soupeř: Písek.

Když budu mluvit za tým, jsme v naprostém klidu. Jsme hlavně rádi, že jsme ve finále, protože postup nám dal zabrat. Panuje dobrá nálada a spokojenost. Myslím, že začínat venku nevýhoda je, protože na naši Pouzar arénu jsme zvyklí, dokázali jsme tam odehrát dobré zápasy. Je tam menší hřiště než v Písku, tak uvidíme, kdo s koho. Natrénováno máme. Ruda Suchánek se dokonce přetrénoval, teď opravdu makal, jak se dalo, až má únavové zranění… Před finále si přidává v tréninku i Lukáš Vomela, který nedávno prohlásil, že se cítí hrozně. Zůstává na ledě déle, což mě překvapilo. Nálada je pozitivní a těšíme se na finále.

(Celý rozhovor s Lukášem Chaloupkou před finále čtěte v sobotním ČB deníku.)