Vzhledem k velké marodce v útočných řadách bylo třeba vybrat jednoho útočníka z obrany. Proč padla volba právě na vás?
Ještě před šesti lety jsem útočníka hrával a před dvěma roky jsem za Litoměřice odehrál jeden zápas v útoku. Proto padla volba na mě. Vzal jsem to a snažil jsem se podat co nejlepší výkon.

Jak se vám v útoku hrálo?
Snažil jsem se hrát to, co si pamatuji z mladých let. V útoku je to fyzicky mnohem náročnější než v obraně. Člověk musí neustále jezdit dopředu a dozadu. Věřím, že jsem to nějak zvládl. Jenom jsme nedávali góly. I já jsem měl nějaké šance. Kdybychom je proměnili, tak by to nebylo takhle jednoznačné.

Co vám blesklo hlavou, když jste stál v úvodu třetí třetiny na levém křídle v té době první formace svého týmu?
Nijak jsem si to nepřipouštěl. Snažil jsem se pořád odevzdat pro tým co nejvíce práce. Nevnímal jsem to.

Při jednom oslabení jste se vrátil na svůj post obránce?
Ne. Byl jsem pořád v útoku. Když jdou v oslabení obránci napadat do rohů, tak se útočníci stáhnou před branku.

Přestože jste prohráli vyšším rozdílem, byl výkon vašeho týmu lepší než v pondělním prvním duelu?
V kabině jsme si řekli, že musíme začít lépe než v pondělí. To se nám povedlo. Ale přišlo mi, že Slavii tam spadlo všechno, nač sáhla. Vytvořili jsme si tlak, ale aniž bych se na to vymlouval, tak štěstíčko při nás tentokrát nestálo. Prostě nám to tam nespadlo.

Když jste dostali v polovině zápasu gól na 0:3, bylo definitivně rozhodnuto?
Nemyslím si. Snažili jsme se pořád povzbuzovat a pokud bychom dali gól na 1:3, tak by Slavia trochu znejistěla a ještě by to šlo.

V poslední minutě jste narazil do gólmana Slavie Hyláka. Byla to jen shoda okolností, nebo jste ho chtěl záměrně také malinko rozhodit?
Dostal jsem puk od Lukáše Žálčíka a snažil jsem se natlačit před branku. Povedlo se mi to, ale někdo do mě narazil zezadu. Nestačil jsem zakončit a navíc jsem se zaklínil do gólmana. Nebyl v tom žádný záměr. Omlouvám se mu. Ale to je hokej.

Máte obrovskou marodku. Je zbytečné hovořit o tom, jak velký vliv mělo citelné oslabení na váš výkon?
Určitě to znát bylo. Chybí nám zkušení hráči. Ale co se dá dělat. Musíme se s tím porvat a bojovat dál. Nesmíme ztrácet hlavu a na Slavii jedeme vyhrávat. Budeme bojovat až do konce.

Co jste říkal fanouškům, kteří vás oslavovali i po porážce 1:5?
Divákům za to patří velké poděkování. Viděli, že jsme se snažili a bojovali jsme do poslední minuty. Nechali jsme na ledě všechno, ale bohužel jsme nedali góly.

Prohrát oba domácí zápasy ale není pro další vývoj série nic příznivého.
Budeme to mít těžké, ale v Přerově jsme ve čtvrtfinále také vyhráli dva zápasy. Každý zápas se začíná od stavu 0:0. Hraje se na čtyři vítězství a rozhodně nic nevzdáváme.