Hosté nastoupili ve vítězné sestavě z posledních tří domácích zápasů, ale do utkání nevstoupili vůbec šťastně. Hned v 5. min., když seděl na trestné lavici Šimánek, prostřelil Kováře z úhlu Černý a Litvínov vedl.

Ve 14. min. se situace opakovala. Na lavici hanby seděl pro změnu Pletka a Švarný zvýšil už na 2:0 pro domácí celek. Třetí početní výhodu využila Benzina po změně stran. Přesně z kruhu se trefil V. Hübl.

A mohlo být ještě hůř. Za zalehnutí kotouče ve vlastním brankovišti nařídili rozhodčí trestné střílení. Kovář však naštěstí Jenáčkův pokus ustál. Domácí Jánský ještě trefil tyč, ale pak se začala karta obracet.

Ve 38. min. našel skulinku mezi betony J. Hübla Kuchejda a bylo to 3:1. Pouhých pět vteřin před druhou sirénou pak znovu Kuchejda snížil na rozdíl jediného gólu.

Krátce po začátku třetího dějství už bylo dokonce vyrovnáno. Svou hokejovost prokázal Květoň, přesnou přihrávkou našel Gulaše, pro který už neměl problém potřetí překonat J. Hübla.

Ve 49. min. mohl dokonat obrat Mertl, ale trefil bohužel jen tyč. O čtyři minuty později ale uhodilo nečekaně na druhé straně. Černoškovo nahození prošlo chumlem hráčů až do Kovářovy sítě.

V závěru se hosté odhodlali k power play, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

Branky a nahrávky: 5. Černý (Kubát), 14. Švarný (Lukeš, V. Hübl), 24. V. Hübl (Lukeš, Jánský), 53. Černošek (Kracík, Jenáček) – 38. Kuchejda (R. Pšurný, Mertl), 40. Kuchejda, 42. Gulaš (L. Květoň). Vyl. 3:6, využ. 3:1. Rozhodčí: Minář, Hrubý – Lhotský, Rozlílek.

Litvínov: J. Hübl – Černošek, Kubát, Jareš, Švarný, Skuhrovec, Stříteský – Jánský, V. Hübl, Lukeš – Černý, Kracík, Jenáček – Kubinčák, Vopat, Bojer – Maxa, Rindoš, Gerhát. Trenéři: Reichel a Kučera.

České Budějovice: Jakub Kovář – Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený – Šimánek, Mikeska, Červený – Gulaš, Langhammer, L. Květoň – Martynek, Kašpařík, Pletka – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.