Ve středu večer (19.45) by v Pouzar aréně mělo být vše jinak… Zkušený útočník slibuje, že favorit se vrhne na soupeře od začátku s plným zaujetím.

Pořád se vám honí hlavou, co se stalo v Krumlově, že jste prohráli?

Neproměnili jsme na začátku šance a domácí hráli o všechno, rozhodlo asi jejich srdíčko. Ve třinácti lidech se semkli a ubojovali to.

Větší bojovnost byla na straně soupeře?

Určitě. Hrál výborně, srdcem. Zápas rozhodl víc nasazením a přístupem než hokejovostí. My si vybrali střelecké štěstí v pátek, kdy nám tam napadalo úplně všechno. V neděli se od nás odklonilo, i když jsme znovu měli spoustu střel, spoustu šancí.

Bylo v kabině David servisu hodně živo?

Něco jsme si k tomu řekli, ale nedramatizujeme to. Své si řekli i trenéři, ale co, to necháme za dveřmi kabiny. Manšaft je kvalitní, všichni vědí, co se od nich čeká, a je na každém, jak si to srovná v hlavě a přistoupí k tomu.

A od kapitána se čeká, že půjde příkladem, že?

Stanovili jsme si nějaký cíl, kterým je postup do druhé ligy, a já doufám, že jej dotáhneme do konce. Se sérií, která se láme ve třetím zápase, máme zkušenosti, navíc hrajeme rozhodující utkání doma, takže myslím, že to nepustíme.

Chcete rozhodnout na začátku, jako se vám to povedlo v prvním utkání doma?

Myslím, že od prvního střídání budeme nažhaveni. Dá se čekat náš tlak, že na soupeře vlítneme a budeme chtít rozhodnout co nejrychleji. S naší kvalitou v kádru ani jinak hrát nejde. Nemůžeme bránit a vyčkávat, co udělá soupeř.

Ten se pokusí zopakovat heroický výkon…

Myslím, že zahrál za hranicí svých možností a bude pro něj hodně těžké takový výkon zopakovat. A my? Nějaké podcenění jsme asi v hlavě měli; když někomu dáte dvanáct gólů, myslíte si, že to půjde samo. Ale Krumlov hrál za hranicí svých možností, a to na nás v neděli platilo.