V play jste nakonec slavili titul, ale základní část extraligy vám nevyšla úplně podle představ.
V základní části jsme skončili čtvrtí a je fakt, že naše výkony během sezony nebyly optimální. Bylo to takové nahoru dolů. Dva zápasy se nám povedly, další dva pak zase byly horší. Byli jsme pasováni do role jednoho z největších favoritů extraligy, ale já jsem si to nemyslel. Měli jsme velkou sílu v útoku, ale v soutěži byly týmy, které nás předčily v defenzivě. Pro mě byly největším favoritem obhájce titulu Pardubice a Kladno, které vyhrávalo roky předtím.

V play off jste odehráli nejvyrovnanější sérii hned ve čtvrtfinále s Letohradem, se kterým jste bojovali na pět zápasů.
Letohrad nás paradoxně potrápil skutečně nejvíce. Hrál nepříjemný hokejbal. Jeho hráči přešli červenou čáru a všechno házeli na branku. Navíc jim neskutečně zachytal gólman, který nás dvakrát doslova vynuloval. Letohrad nás hodně trápil, byla to opravdu nejtěžší série.

V semifinále a poté ve finále jste porazili Pardubice a Kladno shodně 3:1 na zápasy. Která série byla těžší?
Pardubice i Kladno hrály systémový hokejbal. Měly určitou taktiku, kterou se snažily přejít naši obranu. Byli jsme na ně připraveni. Už to však byly koukatelné zápasy. Těžší bylo asi Kladno ve finále. Ve dvou utkáních mělo výbornou první třetinu, kdy nás přestřílelo.

Kert Park vybojoval mistrovský titul vůbec poprvé v historii. Co pro klub tento úspěch znamenal?
Pro nás to byla velká událost. Byli jsme ve finále podruhé v historii, ale poprvé jsme zvítězili. Na finále byla parádní divácká kulisa, přišlo více než čtyři sta lidí. Běžně chodí na ligu tam maximálně stovka. Bylo to super.

Povedly se i oslavy?
Rozhodně. Byl to první titul, takže už na hřišti teklo šampaňské, v šatně pivo a potom jsme měli zamluvenou hospodu, kam chodí hráči Kertu už řadu let. Druhá část oslav se potom odehrávala v centru. Nechyběla společná fotka na Václaváku u sochy svatého Václava a potom jsme se ponořili do víru velkoměsta. Ještě jedna rozlučka proběhne po mistrovství světa v Pardubicích.

S hokejbalem jste jako budějovický rodák začínal na Pedagogu. Kudy vedla vaše cesta do Kert Parku?
Hokejbal jsem se naučil hrát na Pedagogu a potom jsem toho prošel docela dost. Byl jsem v Plzni, ve Vlašimi, v Kert Parku Praha, poté jsem šel chytat za Kovo Praha a vrátil jsem se znovu do Kert Parku.

V Praze nejen hrajete hokejbal, ale také žijete a pracujete?
Ano. Odchod do Prahy pro mě byl velkým krokem do života. Ze začátku jsem bydlel u sestry, ale postupně jsem se postavil na vlastní nohy. Našel jsem si v Praze práci. Třetím rokem tady pracuji a čtvrtým bydlím.

Mrzí vás, že jako gólman mistrovského celku nefigurujete v nominaci našeho národního týmu pro mistrovství světa v Pardubicích?
Samozřejmě mě to mrzí. Mistrovství světa se hraje doma a rád bych se na něj podíval. Trenéři asi upřednostnili gólmany, kteří podávali vyrovnané výkony. Já jsem vystřelil hlavně až teď ve finále. I když v sezoně to také nebylo nejhorší. Měl jsem nejlepší úspěšnost zákroků, ale trenéři si vybrali jiné brankáře.

Máte už na svém kontě reprezentační starty?
Byl jsem na na mistrovství Evropy do šestnácti let i světovém šampionátu do osmnácti let. V seniorské reprezentaci jsem byl jednou na tréninkovém kempu a připsal jsem si start v přípravném utkání proti dvacítce.

Petr Mikl očima předsedy Pedagogu Přemysla Horáka:

„Jsem velice rád, že máme takového brankáře, který se hokejbalu věnuje od svých čtyř let a je věrným hráčem Pedagogu. Prošel všemi mládežnickými reprezentacemi a nyní hraje nejvyšší soutěž v republice, ve které slaví titul. V kariéře už jeho třetí, ale tenhle si skutečně vychytal.
Jako trenér jsem ho měl ve spolupráci s jeho otcem Petrem Miklem starším v kategorii starších žáků v sezoně 2004 – 05, kdy jsme získali třetí místo v mistrovství republiky. Už v té době jsem mu předpovídal, že to někam dotáhne. A je to tady. V našem klubu je prozatím nejúspěšnějším sportovcem. Proto byl také zařazen do síně slávy, která vznikla při padesátém výročí založení našeho Sportovního klubu.
Je velká škoda, že nebyl nominován na mistrovství světa do Pardubic. Zasloužil by si to, ale výběr týmu je na hlavním trenérovi. Dle mého názoru ale Petr patří mezi tři nejlepší brankáře v republice. Moc mu přeji, aby se spolu s dalšími jihočeskými hráči Kertu Praha Nýdlem a Šperlem dostali do výběrů reprezentace pro další roky. Petrovi bych chtěl veřejně poděkovat za výbornou reprezentaci Pedagog České Budějovice."