Kuki aréna hostí v základní části krajské ligy vždy jen jedno derby, a to se hrálo v neděli, kdy pod zámek zavítal suverén základní části: David servis České Budějovice (2:5).

Zápas měl větší důležitost pro Rytíře, kteří špatně odstartovali do sezony, ale po sérii zápasů na svém ledě se zvedli ze dna tabulky. Proti David servisu se senzace nekonala, i když „gól" si jako první zvolali domácí diváci již ve třetí minutě, kdy Martin Janda překvapil brankáře Vojtu. „Asi čekal, že jen nastřelím puk, ale já to trefil do růžku. Bylo v tom hodně štěstí," přiznal zkušený útočník, jenž loni v David servisu krátce působil.

„Nám gól určitě pomohl, hosty trochu zaskočil. Škoda, že jsme vedení nebo stav 1:1 neudrželi déle… Dostali jsme dva slepené góly a ten třetí podle mne rozhodl zápas," konstatoval autor první trefy.

Favorit do konce úvodní třetiny góly Zíky (16.), Trummera (18.) a Hanzala (19.) obrátil skóre. A měl hru ve své moci, takže čerstvý ženáč v brance František Dašek, jenž měl v pátek svatbu přímo v Kuki aréně, se měl co ohánět! „David servis má nejsilnější tým, jaký kdy měl, a pokud nepostoupí letos, tak myslím, že nepostoupí už nikdy!" prohlásila hlubocká jednička.

„Každý od něj dostává strašné příděly, spoustu gólů. My prohráli 2:5, při pohledu na tabulku to vypadá jako super výsledek. Myslím si, že na našem staďáku se s ním dá hrát," doplnil František Dašek.

Servismani s nabitou sestavou vyprovodili dvouciferným výsledkem papírově silnější celky, než má Hluboká. Naposledy doma deklasovali Veselí nad Lužnicí 11:1. Hlubočtí, byť na body s lídrem nedosáhli, odmítli být dalším obětním beránkem. Ve 37. min. Heřmánek dokonce snížil na 2:4 a měl z gólu ohromnou radost. Výhru hostů zvýraznil pět minut před koncem jejich kapitán, Suchánek ml.

„Pro nás je dobré, že jsme odehráli utkání se ctí, protože soupeř je opravdu někde jinde, to bylo vidět," uznal trenér Rytířů Miroslav Šulista.

Ačkoli se jeho týmu nepovedlo napodobit Humpolec, který jako jediný získal budějovický skalp, kouč pochválil za výkon celý kolektiv v čele s brankářem Daškem. „Troufám si tvrdit, že kdybychom hráli s takovou bojovností a úsilím proti Milevsku, tak jsme mohli zvítězit. Ale asi jsme se přizpůsobili soupeři. Máme dost šrámů, protože jsme hráli na hranici bojovnosti, kterou jsme schopni předvést," uvedl po derby hlubocký lodivod, kterého těší, že Rytíři v roli outsidera odehráli obě derby důstojně.

Nyní Miroslav Šulista musí připravit své svěřence na čtvrteční bitvu s Veselím (19, Kuki aréna). Základní část skončí pro Hlubokou v sobotu utkáním v Českém Krumlově.

„Tábor vyhrál na nájezdy ve Vimperku a má dvacet čtyři body. My dvacet dva a Soběslav dvacet jeden bod. Tábor hraje poslední zápas se Soběslaví, která je docela ve formě, takže potřebujeme doma s Veselím bodovat," nechce trenér Hluboké spoléhat na poslední kolo.