Okresní derby začíná v 18 hodin a lídr soutěže si nepřipouští, že by měl poprvé v sezoně klopýtnout. „Je to pro nás zápas jako každý jiný. I když nás nečeká nic jednoduchého, přáli bychom si, aby dopadl dobře a navlékli jsme na vítěznou šňůru další korálek," připomíná trenér Jiří Fedur stoprocentní bilanci svého týmu v sezoně.

Do sestavy se vrací po trestu útočník Daniel Mikeš, a tak domácí budou kompletní.

Naopak oslabené Hluboké bude chybět potrestaný útočník Janda, Gottwald je v zahraničí a pracovní povinnosti dnes nedovolí start ani Fukovi. Hosty vede v krajské lize trenérská dvojice Milan Nedoma, Miroslav Šulista. V minulém kole jejich tým zápas odložil, teď nastoupí v jámě lvové! „Jedeme v pozici posledního týmu tabulky, tento zápas neřadíme mezi ty klíčové. Jakýkoli jiný výsledek než dvouciferná porážka pro nás bude úspěchem," tvrdí hlubocký trenér Šulista.

Rytíři, kteří vyhlásili jako cíl postup do play off, čekají na druhou výhru v soutěži. „Budeme bojovat jako lvi, ale jsme si vědomi kvalit soupeře, který má ambice hrát druhou ligu. Především si chceme tenhle zápas užít," tvrdí Šulista, jenž má o výkonech hokejistů David servisu dobrý přehled.

V bráně hostů začne sobotní derby František Dašek.