Jak se upeklo vaše hostování v Benátkách nad Jizerou?
Bylo to hodně narychlo. Nevím, co k tomu říct. Vzal jsem to tak, jak je to. Snažím se teď měsíc si od Motoru odpočinout. Nabrat sílu a vrátit se.

Zaskočil vás tak rychlý odchod?
Přišel zrovna v období, kdy jsem moc nechytal. Nepřemýšlel jsem o tom, co by mohlo být a stane se. Prostě to nastalo. Takový je hokejový život. V Benátkách je trenér gólmanů od reprezentační dvacítky, který se mnou hodně pracoval. Pomohlo mi to. Nevidím na měsíčním hostování nic špatného.

Je to poprvé, kdy jste opustil hokejové Budějovice?
Ano. Zatím jsem byl jenom v Jindřichově Hradci, když jsem odcházel z juniorů. Ale tam jsem dojížděl. Jinak jsem byl od mala v Budějovicích.

Benátky nad Jizerou fungují jako farma extraligového Liberce a spolupracují také se Spartou Praha a Mladou Boleslaví. Trénujete a bydlíte přímo v Liberci?
Bydlíme s dalším budějovickým hráčem Radkem Prokešem v Liberci hned vedle stadionu. Já trénuji s Bílými Tygry. S extraligovým týmem absolvuji kompletní program. V případě volna jezdím chytat do Benátek, kde se zhruba napůl střídáme s Filipem Novotným ze Sparty. Rozhodně se nenudím.

V Liberci kryjete při zranění Jána Lašáka záda Romanu Willovi?
Je to tak. Jánko Lašák je stále zraněný, takže měsíc funguji jako liberecká dvojka. Roman Will chytá opravdu parádně a dostal se až do národního týmu.

Jsou tréninky se špičkovým extraligovým týmem na vyšší úrovní než v Motoru?
U nás v Budějovicích hrajeme špičku první ligy a tréninky jsou také hodně kvalitní. V Liberci nejsou tak dlouhé, protože tam měli v poslední době hodně náročný program. Je to přece jen první tým extraligy, takže je všechno o něco rychlejší a hráči trošičku kvalitnější.

Naposledy jste se v Plzni dostal na půl zápasu do branky. Doufal jste, že k tomu jednou dojde?
Když už jsem s Libercem objížděl všechny zápasy v extralize, tak jsem doufal, že by to někdy třeba mohlo klapnout. I když jsem si rozhodně nepřál, aby se Romanovi nedařilo. To v žádném případě. V Plzni to tam ale napadalo a najednou jsem šel do branky. Docela jsem si to užil. Bylo to dobré. Byl jsem za tu možnost rád.

Nakonec jste neinkasoval, takže to byl takový první extraligový shot out?
Poslední gól jsme inkasovali do prázdné branky při power play, takže gól jsem nedostal. Byl to takový poloviční shot out (úsměv).

Splnil jste si startem v extralize jeden ze svých hokejových snů?
Asi by se to tak dalo říct. Úplně v hlavě jsem to ale takhle neměl. Byl to spíše takový dílčí úspěch. V této sezoně mám v hlavě úplně jiný sen a daleko větší. Tím je postup s Motorem do extraligy. Bylo strašně fajn, kdyby se nám to na konci letošního ročníku povedlo.

Kolik zápasů jste zatím odchytal v první lize v Benátkách?
Chytal jsem třikrát a do konce mého měsíčního pobytu tady by to mělo vyjít na pět utkání. Benátky jsou typická farma. Sestava se tady nedělá podle výkonnosti, ale tak, aby se hráči z extraligy dostali do tempa. Na to mají jednotlivé kluby přednostní práva. Farma tak určitě plní svůj účel. Spousta hráčů se díky tomu dostane do zápasového rytmu a šanci dostávají i mladí kluci. Poznal jsem fungování farmářského týmu i z druhé stránky.

Je na stadionu v Benátkách pořád tak velká zima?
Zdá se mi, že je ještě větší. Obecně je na severu Čech tužší zima než u nás. Ale jakmile se vhodí úvodní buly, tak na to člověk zapomene. Nejsem na hostování od toho, abych si užíval atmosféru na stadionu v Benátkách, ale abych nabral sebevědomí, které jsem ztrácel, a formu, jež malinko upadala. To se mi daří a jsem za to rád. Chtěl bych se vrátit do Budějovic a potvrdit to. Ale teprve uvidíme, co bude dál.

Do kdy máte v Benátkách hostování?
Do čtrnáctého prosince.

Jste v kontaktu s někým z vedení Motoru?
Mluvil jsem s Edou Turkem. Teď začíná období, kdy se začne řešit, co bude dál. Pokud budou platit původní zprávy, tak bych se měl vrátit.

Sledujete výsledky svých bývalých spoluhráčů v Českých Budějovicích?
Samozřejmě sleduji. Když jsem měl volno, tak jsem se na internetu díval na zápasy. Daří se, jsme první. To je paráda.