Výpomoc druholigovému Písku byla vaší iniciativou, nebo jste jel na doporučení trenérů?
Tři zápasy teď chytal můj kolega David Gába a k tomu se přidala pauza v první lize, takže pro mě tam vznikla dvacetidenní mezera bez zápasu. Do Písku mám vyřízený střídavý start, tak jsem se po dohodě s trenéry vypravil do Tábora chytat za Písek.

Za Písek jste letos nastoupil poprvé. Vnímal jste, že se nejedná o obyčejný zápas, ale jedete na jihočeské derby?
Vypadalo to, že to bude dobré. Hráči se na ten zápas moc těšili, divácká kulisa byla také dobrá, ale bohužel se z utkání nakonec stala až moc jednostranná záležitost.

Výsledek 7:1 hovoří jasně pro Tábor, ale vývoj utkání zase až tak jednoznačný nebyl.
První třetina skončila 1:1, po druhé jsme prohrávali 1:3. To pořád ještě nebylo tak hrozné. Na začátku třetí třetiny jsme ale měli hodně vyloučených a začalo nám to tam padat.

V ohlasech na zápas zaznělo, že jste ještě spoustu gólů zachránil. Jaký byl váš dojem z utkání?
Byl to zápas, ve kterém jsem si hodně zachytal. Dostal jsem šest gólů, což není zrovna málo. Beru ale jako pozitivum, že jsem byl v zápase, který byl náročný, což mi může jedině pomoci.

Na zápas dorazily skoro tři tisícovky fanoušků. Byla kulisa hodně bouřlivá?
Byla. V Táboře jsem dlouho nehrál, naposledy možná někdy v žácích. Lidi v Táboře hokej také hodně žerou. Není to úplně tak jako u nás v Budějovicích, ale diváků tam chodí na druhou ligu spousta. Myslím si, že by jim tam i první liga docela slušela.

Byl to kvalitou jiný hokej než v první lize?
Tábor má šikovné hráče. To jednoznačně. Navíc měli na všechno spoustu času. V tom byl ten základní rozdíl. Tempo zápasu je určitě nižší než v první lize, ale neříkám, že je jednodušší tam chytat.

Měl jste pocit, že jste některý ze šesti gólů mohl chytit?
Určitě. Byly tam nějaké nájezdy, to je vždycky padesát na padesát.

Po šestém gólu jste své účinkování v zápase ukončil. Odjel jste z branky sám, nebo vás trenéři vystřídali?
Dostali jsme ve třetí třetině slepené góly. Druhý gólman Panec odchytal v Táboře několik sezon, takže si také zasloužil proti svému bývalému týmu nastoupit. Šel do branky a škoda, že neudržel nulu.

Jak se na vás tvářilo mužstvo po zápase, když přijela posila z Motoru a prohráli jste 1:7?
Posila jsem byl asi jenom papírová…Kluci to brali tak nějak normálně. Přijali mě v pohodě a necítil jsem tam nějakou zášť.

Autobusem domů po zápase jste s nimi nejel?
Jeli jsme s klukama z Budějovic Jirkou Ferebauerem a Petrem Škopkem rovnou domů.

Počítáte s tím, že byste se mohl ještě někdy v píseckém dresu objevit?
Myslím si, že ano. Moje hlavní práce je ale tady v Motoru a chci být prospěšný především mému klubu. Za Písek jsem jel chytat hlavně proto, abych se udržel v zápasovém tempu a byl připravený pro Motor.

Váš tým přišel v minulém týdnu po dvou kontumacích o šest bodů. Už jste tuto nepříjemnost překousli?
Nějak jsme se s tím smířili. Věřím, že nás to ještě víc nakopne. Vypracovali jsme si celkem pěkný náskok, o který jsme bohužel ze dne na den přišli. To se ale nedá nic dělat. Horší by bylo, kdyby se to stalo někdy později. Takhle máme ještě více než polovinu soutěže na to, abychom to napravili. Věřím, že to zvládneme.

Celkově jste ale asi týdenní pauzu v první lize uvítali?
Začátek sezony byl docela náročný. K tomu ten odpočet bodů, takže máme čas doléčit šrámy na těle i na duši. Máme dostatek prostoru připravit se na další šňůru zápasů.