Po výměně na trenérském postu a následném rozšíření kádru musel své místo v kabině prvního týmu opustit. „Rozšířil se kádr a navíc se uzdravili někteří kluci, takže jsem byl převelen do juniorky s tím, že na zápasy bych měl jezdit také do druholigového Písku. Tam jsem si ale při utkání s Pelhřimovem zranil stejné rameno jako loni, takže jsem na čas vypadl,“ vysvětluje svou absenci v prvním týmu.

Jít z prvoligového mužstva zpět do juniorky pochopitelně není nic příjemného. „Není to nic moc, ale to se nedá nic dělat. Beru to tak, že jsem neodváděl nějaké extra super výkony, takže si místo v týmu musím vybojovat zase jen já sám,“ dobře ví.

V Písku stačil odehrát čtyři zápasy a zaznamenal rozdíl mezi WSM ligou a druhou ligou. „Rozdíl je to hodně velký. Druhá liga je spíše srovnatelná s juniorskou extraligou,“ míní.

Už týden se nyní připravuje opět s prvním týmem. Jeho start v Ústí nad Labem je však ještě vyloučený. Ze zdravotních důvodů. „Čeká mě ještě závěrečná prohlídka u lékaře. Do zápasu budu moci nastoupit nejdříve příští týden,“ informuje. „Měl jsem vypadlý klíček z ramene a k tomu natažené vazy. Ale už by to mělo být v pořádku. Klíček je zpátky,“ usměje se.
Předsevzetí do nového roku má Šulek celkem jasné. „Chtěl bych se vrátit nastálo do prvního týmu Motoru. Uvidíme, jak to trenér vymyslí. Ale vypadá to, že začnu zase v juniorce a v Písku,“ přemítá.

V sobotu čeká hokejisty ČEZ Motoru mimořádně atraktivní duel o čelo tabulky proti Karlovým Varům. V rámci utkání proběhnou oslavy devadesáti let od založení AC Stadion České Budějovice. který byl přímým předchůdcem Motoru.

Významné jubileum připomene právě sobotní retro zápas. Domácí celek nastoupí v dresech, které budou připomínat největší úspěch v historii klubu – mistrovský titul z roku 1951.