Domácí porážka od Trutnova(1:5), která byla pro David servis zároveň derniérou, se Romanu Šulčíkovi nehodnotila vůbec snadno. Ale dokázal zachovat chladnou hlavu a přiznal: „Soupeř byl lepší."

S nadhledem své tvrzení rozvedl, i když do podrobností se nechtěl pouštět. „Nedokážu  říct, jestli oni víc chtěli, anebo my chtěli až moc, a to bylo na škodu. Takhle detailně můžeme vše zhodnotit až s odstupem času. V tuto chvíli si myslím, že Trutnov byl o trochu lepší," povídal.

Servismani zůstali jeden stupínek od baráže, a přišli tak o šanci změřit síly s druholigovým Milevskem. To Šulčíka velice mrzelo. „Upřímně, pro mne konkrétně je to kruté. Poslední dobou jsem žil jen tím, strašně jsem věřil, že se to povede, a teď je to prostě pryč… Říká se, že vždycky musí někdo prohrát. Ale osobně jsem z toho zklamán hodně," přiznal českobudějovický útočník po vyřazení svého týmu.

Příznivce klubu by jistě zajímalo, zda Roman Šulčík zůstane v týmu i pro příští rok. Několik minut po posledním zápase jim to ale hráč slíbit nemohl. Až zklamání odezní, bude řešit budoucnost. „Abych řekl pravdu, teď si chci hlavně odpočinout. Nabrat síly," prohlásil na dotaz Deníku.

Roman Šulčík na ledě většinou rozdával radost, ale bezprostředně po sezoně se mračil a plánoval, jak si od hokeje odpočine. Někdo relaxuje na rybách, jiný vymění brusle za kopačky. Šulčíka prý zaměstná práce kolem domu v Nové Vsi. „Konečně začnu dělat něco na baráku, protože se udělalo krásné počasí a práce stojí," nastínil, jak zaplní volný čas. „Už mám postaveno, teď mě čekají terénní úpravy a podobně. O hokeji  nechci alespoň čtrnáct dnů slyšet!" zakončil.