Byl to hodně divoký zápas. Na multifunkční kostce ještě neuběhla ani minuta, fanoušci si v narvané hale nestačili posedat na svá místa a už byl stav 1:1. Třikrát šli domácí v úvodní třetině do vedení, soupeř naštěstí dokázal vyrovnat jen dvakrát. „Budějovice měly dobrý nástup do zápasu. Daly dva rychlé góly. Dvakrát se nám podařilo srovnat, ale na třetí gól už jsme zareagovat nedokázali,“ potvrzuje i hradecký trenér Tomáš Martinec.

Klíčový byl pro vývoj utkání čtvrtý přesilovkový gól Motoru ve třetí třetině. Poprvé se v českobudějovickém dresu trefil Kanaďan Stuart Percy. Hosté už v power play stačili pouze snížit na rozdíl jediného gólu. „V celém zápase jsme tahali za kratší konec. Trošku nám chyběl pohyb. Nedokázali jsme uhrávat osobní souboje, abychom Budějovice přetlačili. Dva góly jsme dostali v oslabení a ten čtvrtý byl rozhodující. V power play jsme dokázali jenom snížit, vyrovnat už se nám nepodařilo. Budějovice si vítězství zasloužily. Šly si za ním a o ten jeden gól byly lepší,“ sportovně uznal Martinec.

Jiří Novotný opět v dresu Motoru.
Uvidíme, co bude dál, nechce Jiří Novotný slibovat další zápasy za Motor

Ten tak musel skousnout porážku od svého bratra Patrika, jenž plní v Motoru roli asistenta trenéra.

Hlavní českobudějovický trenér Jaroslav Modrý ocenil skvělou kulisu zápasu. „Diváci vytvořili fantastickou atmosféru. Před takovým publikem je radost hrát,“ nijak neskrýval. „Hradec je kvalitní mužstvo, ale kluci pracovali a našli jsme cestu, jak ho přehrát. Byli jsme odpočatější, protože jsme měli pár volných dní, abychom se na utkání mohli připravit, což bylo znát. Byly tam z naší strany nějaké chyby, ale soupeř byl silný a donutil nás k nim. Musíme se každým dnem zlepšovat,“ zhodnotil nedělní utkání.

Závěr zápasu mohl být klidnější. Za stavu 4:2 při power play hostí totiž minul střelou od modré prázdnou branku kapitán Milan Gulaš a soupeř záhy snížil na rozdíl jediného gólu. „Říká se, že do prázdné branky jsou ty nejtěžší góly,“ usmál se Modrý. „To se prostě stane. A jak už jsem řekl, Hradec je hrdý tým, který pracuje do poslední minuty. Dal nám ještě gól a udělal zápas pro naše fanoušky dramatičtější. Rozhodl náš čtvrtý gól v přesilovce, který nás trochu uklidnil,“ dodal.

Fanoušci Motoru České Budějovice prošli v průvodu městem.
To byl rachot! Fandové Motoru před zápasem s Mountfieldem prošli městem

Po devatenácti letech oblékl českobudějovický dres dres matador Jiří Novotný, jenž v létě ukončil profesionální kariéru, ale vzhledem k marodce v útočných řadách týmu kývl na výpomoc. Zatím jednozápasovou. „Nebylo pro něj jednoduché naskočit do takového rychlíku proti týmu, který výborně bruslí. Ale zvládl to. Uvidíme, jak se bude cítit dál. Jsme rádi, že nám mohl vypomoci. Je to fantastický hokejista. Má výborné detaily hry a pomáhá mladším klukům. Má za sebou skvělou kariéru a pokud v ní bude pokračovat, tak budeme jenom rádi,“ ujistil trenér Jaroslav Modrý.