Domácí brankář František Dašek obdržel tři góly, při tom čtvrtém na ledě nebyl. Padl při power play Hluboké do opuštěné klece z hole hostujícího Bárty.

„Zachytal jsem si dost. Náš problém je v tom, že tlačíme, máme šance, góly ale nedáme,“ vysvětloval příčiny prohry gólman.

Až do poloviny zápasu držel František Dašek čisté konto, pak ale z čista jasna kapituloval při početní výhodě svého týmu a Radomyšl se ujala vedení. „Ondra Žlůva ztratil puk, dostali jsme gól a začali trochu panikařit. Naše hra dozadu od té chvíle nebyla právě optimální,“ říká Dašek.

Hluboká vzápětí přesilovku přece jen využila a srovnala krok. „Jenže následně jsme neproměnili pár výborných šancí a to bylo zlomové,“ myslí si hlubocký brankář. Radomyšl se na začátku druhé třetiny dostala do dvoubrankového vedení a svůj náskok už si zkušeně pohlídala.

Hluboká dosud hrála na kluzištích soupeřů, teď ji čeká šňůra domácích zápasů. „Určitě to bude výhoda. Musíme však začít každý u sebe, abychom se zvedli a začali stoupat tabulkou výš,“ má jasno Dašek.

Vloni také Hluboká dlouho hrála ve spodní polovině tabulky, nakonec to ale dotáhla až do finále play off. „Bylo by samozřejmě hezké to zopakovat, nejdřív se ale musíme do play off dostat. Zatímco vloni jsme doma vyhrávali, teď máme ze tří domácích duelů dvě prohry. A po porážce s Radomyšlí to budeme mít ještě složitější, protože už před tímto utkáním jsme na osmičku ztráceli deset bodů,“ počítá František Dašek.