Vy už máte za sebou v dresu Mladé Boleslavi celou řadu baráží. Jakou hodnotu má pro vás tahle s Motorem?
Je pravda, že jsem s Boleslaví zažil už osm baráží, ale tohle je něco jiného. V Boleslavi se ty baráže prakticky každý rok čekaly. V první lize jsme měli vždycky takový tým, že jsme nebrali nic jiného než postup. Baráž se tak vždycky očekávala. Je samozřejmě něco jiného hrát baráž z první ligy nebo z extraligy, což jsem také zažil. V Budějovicích znamená postup do prolínací soutěže obrovskou euforii a nikdo to před začátkem sezony asi nečekal.

Doufali jste před sezonou, že byste mohli dojít až do baráže?
Málokdo asi tipoval, že by tento tým mohl postoupit až takhle daleko, i když jsme si to v duchu přáli s tím, jak se sezona vyvíjela. Klukům chci hrozně poděkovat, protože se tady vytvořila skvělá parta a všichni bojovali. Všem patří obrovský dík.

Takovéhle nadšení jste asi v Boleslavi nezažil?
Boleslav je také hokejové město, ale co se děje tady kolem hokeje, to je něco úžasného. Je to obrovský boom, stadion je na každý zápas plný. Divákům patří také obrovské poděkování. Rovněž díky jim jsme se dostali až tam, kde jsme.

Třebíč jste v semifinále vyřadili 4:1 na zápasy. Nebylo to nakonec o malinko lehčí, než jste sami očekávali?
Neřekl bych jednodušší. Začali jsme dobře, vedli jsme 1:0, ale druhý zápas jsme hráli špatně. Jeli jsme do Třebíče za stavu 1:1 a obě utkání tam byla vyrovnaná. Sice jsme je obě vyhráli, ale nemohu říct, že bychom v nich byli lepší. Byli jsme spíše šťastnější a lepší v koncovce. Přivezli jsme si ale dvě super vítězství, což tu sérii rozhodlo.

Pátý zápas doma už jste měli jasně pod kontrolou?
Říkali jsme si, že Třebíč může přijet už trochu odevzdaná. Právě proto jsme na ně ale chtěli od první třetiny vletět, aby je to bolelo a už nechtěli bojovat dál. První třetina nám vyšla fantasticky, dali jsme čtyři góly, když super zahrála naše čtvrtá lajna. Po první třetině už bylo rozhodnuto.

Soupeř postupně ztrácel v průběhu série své klíčové hráče, které si stahovaly jejich mateřské extraligové kluby. Mělo to na sérii vliv?
Samozřejmě to na sérii mělo vliv. Byli to hráči, kteří jim rozhodovali zápasy. Je to tak, ale Třebíč je tým, který má své klíčové hráče půjčené, takže tohle se mohlo stát. Stalo se to a nám to jenom pomohlo.

Proběhne nějaká jemná oslava a pak se pustíte do přípravy na baráž?
Přesně tak. Máme dva dny volna a chceme si hlavně odpočinout. I když se to nezdálo, tak nás to stálo hodně fyzických sil. Potom se začneme zase chystat na baráž.

Co od ní očekáváte?
Těžko říct. Určitě do ní nevstupujeme jako nějací favorité. Budeme spíše outsideři, kteří mohou jenom překvapit. Přeji si, abychom si to všichni užili a tým se semkl. Třeba se pak ten malý zázrak může povést.

Existuje podle vás naděje, že byste na konci dvanáctikolové soutěže mohli figurovat mezi dvěma postupujícími?
Je to sport a stát se může leccos. Máme nezkušené mužstvo, ve kterém většina kluků hrála play off vůbec poprvé v životě. Chceme baráž zvládnout co nejlépe.

Může být výhoda pro vás i Chomutov, že se momentálně vezete na vítězné vlně z play off, zatímco oba extraligové kluby Slavia i Olomouc za sebou mají nepovedenou sezonu plnou porážek?
Těžko říct. My můžeme být na vítězné vlně a týmy z extraligy mohou mít lehčí depresi. To je možné. Ale je třeba také vidět, že tyto týmy hrají v sezoně dvaapadesát zápasů se soupeři úplně jiné kvality než my v první lize. Kvalita bude rozhodně na jejich straně.