Domácí se museli obejít bez pětice marodů (Mucha, Kolmann, Pýcha, Heřman, Prokeš), do základní sestavy se posunul útočník Marek, role třináctého forvarda tentokrát připadla Žálčíkovi. Do branky se znovu postavil Bláha.

Před opět vyprodaným hledištěm (na poslední celek druhé nejvyšší soutěže až neuvěřitelné!) začali Rosolovi svěřenci trochu vlažněji. Prvoligový otloukánek měl dvě gólovky, které ale naštěstí brankou neskončily. V 9. min. už ale přišel trest. Bohorovně bránící domácí obranou se protáhl Havlíček a z úhlu zavěsil pod horní tyčku Bláhovy klece.

Jenže Motor naštěstí včas přepnul na vyšší obrátky a rychle se mu podařilo otočit skóre. Nejprve Rob ve 12. min. šikovnou tečí Babkovy střely usměrnil kotouč za Horákova záda. O pouhou minutu později našel Chovan zpoza branky Květoně a klíčový útočník Motoru zamířil z první přesně k tyči.

V závěru úvodního dějství mohl přidat třetí branku Nouza, při svém sólu ve vlastním oslabení ale mezírku mezi Horákovými betony nenašel.

Rozpačitý úvod zápasu byl zapomenut a favorit potvrzoval svou úlohu. Přišly také další góly. Ve 26. min. si Švihálek pohrál s mosteckou obranou, posunul si kotouč do prostoru mezi kruhy a zkušeně zavěsil na 3:1.

Domácí cítili výraznou převahu, nechávali se unést hrou a občas zapomínali na zadní vrátka, takže své umění musel několikrát ukázat také Bláha v jejich brance.

Ale šance přibývaly především na druhé straně. Nouza ani Rob ještě na Horáka nevyzráli, ale v závěru druhého dějství vypálil v přesilovce od modré Vráblík a kotouč prošel Horákovy mezi betony až do sítě.

Obraz hry se nezměnil ani v závěrečném dějství. Kapitán Straka ve vlastním oslabení zvýšil na 5:1 a značně frustrovaného gólmana Horáka hostující střídačka raději stáhla ze hry.

Jeho náhradník Mouček však také brzy inkasoval, když ho v přesilovce od modré propálil Vráblík a krátce poté přidal sedmý gól Nouza. Znovu Nouza se poté trefil ještě jednou a radost vyprodané hale nemohl pokazit ani gól hostujícího Roda, kterým upravil na konečných 8:2.

Branky a nahrávky: 12. Rob (Babka, Zíb), 13. L. Květoň (Chovan, Pajič), 26. Švihálek, 40. Vráblík (Jos. Straka), 46. Jos. Straka (Nouza), 49. Vráblík (Jos. Straka, Nouza), 52. Nouza (Jos. Straka, Kuchejda), 56. Nouza (Kuchejda, Žovinec) – 9. Havlíček (Kubinčák, Smolka), 60. Rod (Hora, Havlíček). Vyloučení: 5:6 (navíc host. Horák 10 min.), využití: 3:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Coubal. Diváci: 6421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Bláha – Kříž, Vráblík, Suchánek, Zíb (37. Klinecký), Bohunický, Žovinec – L. Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Jos. Straka, Kuchejda – L. Marek, Rob, Babka – Guman, Mikyska, Švihálek. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor): „Ustáli jsme první třetinu a pak se nám podařilo nastřílet nějaké góly. Měli jsme za zápas šedesát střel. Taková utkání se většinou vyhrávají."

Josef Beránek (Most): „Začátek jsme neměli špatný. Podařilo se nám dát gól, ale pak se projevila kvalita soupeře a inkasovali jsme."