Domácí trenéři po delší době vrátili do první formace k Nedorostovi Vampolu a s nimi hrál Květoň. Tento tah vyšel. Trio zkušených hokejistů podalo opravdu parádní výkon. Do branky se vrátil Kváča a také on byl bezchybný. 

Na úvod krásně zazpíval státní hymnu sbor dětí z centra Arpidy, byl to opravdu působivý moment, a poté už se začalo naostro. Jak slíbili, tak také udělali. Jihočeši vstoupili do utkání v úplně jiném tempu, než v jakém končili základní část. Expardubického Růžičku v brance soupeře drželi od začátku v plné permanenci.

Přišly i šance. Ta Nedorostova po vysunutí od Vampoly byla z kategorie gólových, ale havířovský brankář udržel čisté konto. Přišlo to až v přesilovce v 16. min., kdy se kotouč po Dostálkově střele odrazil k Nedorostovi a ten neměl problém napálit ho do sítě. 

„Je vidět, že začalo play off. Ze začátku to bylo opatrné a nikdo nechtěl udělat první chybu,“ všiml si útočník Motoru Filip Vlček, jenž se tentokrát do sestavy nevešel. „Aktivitou jsme si vynutili přesilovku a podařilo se nám ji využít. To bylo důležité. Přesilovky budou v play off rozhodovat a je dobře, že jsme takhle vstoupili do zápasu. Ale Havířov je nepříjemný a pořád hrozí z brejků,“ dodal. 

Přesilovky se Motoru dařily a dokázal proměnit i svou druhou v utkání. Z kruhu vypálil Vampola a našel skulinku mezi Růžičkovými betony. „Druhá využitá přesilovka nám pomohla. Spadlo to z nás a začali jsme si ještě více věřit,“ všiml si Vlček.
 
Domácí tlačili, ale hosté i nadále hrozili z občasných brejků. Po jednom z nich najížděl sám na Kváču Sikora, domácí gólman však vytáhl brilantní zákrok.
 
Byl to však spíše ojedinělý moment. Navrch měl Motor a po delší době byla na jeho hru radost se dívat. Ve 35. min. také přišla další sladká odměna. Vampola vyslal do šance nejlepšího hráče zápasu Václava Nedorosta, který koncovku zvládl excelentně. 

Aplaus zaplněných tribun si ale vysloužil i gólman Kváča, když při přesilovce hostí zlikvidoval Marunův projektil efektním semaforem. „Celou třetinu jsme dominovali. Několikrát jsme soupeře zavřeli v jeho pásmu a on nestíhal bruslařsky. Zaslouženě vedeme 3:0,“ uvedl Vlček po skončení druhé třetiny.

Závěrečné dějství už patřilo jasně domácím. Kutlák napálil bombou od modré břevno a čtvrtý gól přidal po rychlé akci Květoň. Branková konstrukce se rozezvučela i na druhé straně. Postaral se o to svižnou střelou Matai. Provokující hosty pak ještě potrestal na závěr pátým gólem Vráblík.

Branky a nahrávky: 16. Nedorost (Dostálek, Vampola), 21. Vampola (Kutlák, Nedorost), 35. Nedorost (Vampola), 44. L. Květoň (Vampola), 59. Vráblík (Mikyska, Kváča). Vyloučení: 3:7, využití: 2:0. Rozhodčí: Dědek, Obadal – Kotlík, Polák. Diváci: 5704. Stav série: 1:0.
ČEZ Motor: Kváča – Čáp, Kutlák, F. Novák, Fillman, Vráblík, Kučný – L. Květoň, Vampola, Nedorost – Čermák, L. Rob ml., Jonák – Dostálek, Mikyska, Heřman – M. Bárta, Galamboš, Nejezchleb. Trenéři Jelínek, L. Rob st. a Kotalík. 

Hlasy trenérů - Luboš Rob starší (Motor): "Havířov výborně začal. Hrál tvrdě a dobře takticky. Chvíli jsme se s tím srovnávali. V přesilovkách se nám ptoom podařilo dát dva góly, což byl rozhodující moment zápasu. Výborně nám zachytal Petr Kváča. Vítězství nás těší, ale pořád je to jen první krok."

Jiří Režnar (Havířov): "Důstojnou roli jsme hráli jenom v první třetině, kdy jsme byli důrazní a zodpovědní. Zlomil nás druhý gól na začátku druhé třetiny. Pak už se utkání jen dohrávalo. Motor byl hokejovější. Musíme na tento zápas zapomenout a připravit se na další."