Šéftrenér centra mládeže Roman Heindl rozdal pět pozvánek do reprezentačních výběrů.

Ten nejmladší má dostaveníčko od 31. března do 3. dubna v Jihlavě, kam zamíří na sraz i českobudějovičtí Matěj Toman, Martin Beránek, Šimon Kubíček a Denis Vacek. První tři prožili s extraligovým mladším dorostem Motoru v play off napínavé série s Plzní a Spartou. „Brankář Denis Vacek hostoval ve Žďáru," přibližuje šéftrenér centra Roman Heindl čtvrtého do party.

Tolik pozvánek je pro dorostenecký tým pěkným vysvědčením, navíc když mezi náhradníky je v nominaci ještě Štěpán Procházka. „Je to úspěch, máme z mladých radost a věříme, že se jejich počet ještě rozšíří," kvituje zastoupení Roman Heindl. „Kluci jednak hráli dobře na Olympiádě dětí a mládeže, kde reprezentovali Jihočeský kraj, jednak potvrdili dobrou formu v závěru extraligy, kdy jim to šlapalo – skoro se probojovali až na přebor republiky! Velká škoda, že se to nepovedlo," říká Heindl.

Výběr patnáctiletých bude od září vystupovat jako tým ČR „16". Jedná se o první nominaci. „Trenéři pozorovali hráče na olympiádě mládeže a udělali výběr, který zvou na soustředění." Podle Romana Heindla určitě není okruh kandidátů uzavřený. „Jak trenéra Míru Přerosta znám, tak bude chtít během sezony vyzkoušet široké spektrum hráčů," uvažuje šéf centra.

V české sedmnáctce je již stálicí útočník Motoru Jáchym Kondelík. „Od 27. března do 2. dubna sedmnáctka sehraje ve Švýcarsku tři utkání s domácím týmem," nahlíží Heindl do kalendáře reprezentačních akcí.

Sotva jedna sezona skončila, trenéři Motoru už myslí na tu další: V českobudějovickém klubu pomalu dávají dohromady kádry pro další ročník extraligových soutěží. Mladší dorostenci se vydají na turnaj do Soběslavi, starší začátkem dubna zavítají do Jindřichova Hradce na Memoriál Jana Marka. „Loni se nám tam s mladším dorostem podařilo vyhrát," vzpomíná Roman Heindl. Tentokrát povede tým složený z ročníků 1999 a 2000. „Hráči pak budou bojovat o místo v letní přípravě," podotýká kouč.