Proč jste si vybral jako vaše další působiště právě Mountfield?
S mým agentem Vladimírem Hudáčkem jsme hledali nějaké alternativy, protože po minulé sezoně jsem chtěl ze Slovanu odejít.

Pokud je vaším agentem právě někdejší českobudějovický gólman, tak to jste musel mít o dalším angažmá hned jasno?
S Vláďou jsem ještě hrával a známe se velmi dobře. Právě on sehnal kontakt na Budějovice a informoval mě, že klub by mohl mít zájem. Přišla nabídka a dohodli jsme se.

Řešil jste i jiné varianty než Budějovice?
Už jsem ani nic řešit nechtěl, protože jednání s Budějovicemi probíhalo velice seriózně. Měl jsem z toho dobrý pocit a sám jsem se také informoval, do čeho jdu. O klubu jsem měl dobré reference, takže pak už nebyl důvod zabývat se něčím jiným.

Informace jste získal od René Vydareného, který působí na jihu Čech už řadu let?
Ne. Od Michala Hudce, se kterým jsem hrál ve Slovanu.

Právě Hudec při svém odchodu vyprávěl o svém pětiletém působení na jihu Čech v tom smyslu, že tři roky to byla pohádka, ale na ty poslední dva by nejraději zapomněl. On hovořil o Mountfieldu jenom pozitivně?
Na adresu klubu ani města neřekl nic negativního, takže nebyl důvod o ničem spekulovat.

Ve Slovanu jste se loučil slovenským titulem, navíc se klub chystá na premiérovou sezonu v KHL. Nelákali vás, abyste zůstal?
Odejít bylo mé rozhodnutí a rozhodl jsem se ještě dřív, než sezona skončila. V té době ještě zdaleka nebylo jasné, jestli Slovan bude KHL hrát. V té době už jsem se domluvil s Budějovicemi, takže nebyl důvod nic řešit.

Letní příprava v novém působišti zatím probíhá podle vašich představ?
Letní přípravu je třeba si protrpět. Není to nic příjemného, ale pro sezonu je to nutnost. Zatím jsem tady spokojený.

Líbilo se vám i na kondičním soustředění ve Frymburku?
Je to tam krásné. Dokonce přemýšlím o tom, že bych se na Lipno vypravil odpočinout i v době našeho volna.

Spokojen jste byl i se zázemím Wellness Hotelu ve Frymburku?
V každém případě. Všechno tam bylo na opravdu hodně vysoké úrovni. Možná mohlo být snad i o trochu méně jídla, protože jsme si mohli nandat opravdu hodně.

V Českých Budějovicích už jste zabydlený?
Ano. Bydlím u Filipa Turka. Zatím jsem tady sám. Uvidíme, kdy za mnou přijede rodina.

Co očekáváte od nadcházející sezony jako tým i vy osobně?
Každý chce vždy skončit lépe než v předcházející sezoně. Já jsem loni vyhrál titul a klidně bych si to zase zopakoval. Chuť na to mám. Nevím, jestli není příliš odvážné hovořit o titulu. Je třeba odehrát dobrou základní část a vytvořit si dobrou výchozí pozici pro play off. Potom už musíme jít zápas od zápasu a uhrát co nejlepší výsledek.

Máte s českou extraligou nějakou zkušenost?
Před pěti lety jsem byl v Třinci, ale moc jsem tam toho neodehrál.

Jak vyzní porovnání české a slovenské nejvyšší soutěže?
Každý slovenskou ligu podceňuje. To platí všeobecné. Jsou tam slabší týmy, ale také týmy opravdu silné, které by v české soutěži obstály. Celkově je ale česká extraligy silnější. To je bez debaty. Ale slovenská extraliga nemá tak nízkou úroveň, jak se o ní hovoří. Je to možná otázka  negativní reklamy v médiích, kterou si nese. Přitom v play off byly zápasy jako řemen a celkově tam kvalitních utkání nebylo málo. Odezva v médiích však byla slabá.