Úvodní třetina na stadionu nováčka soutěže nabídla jediný gól, o který se postarali domácí hráči v dvojnásobné přesilovce.

Ani ve druhé části se žádné střelecké manévry nekonaly. Králové však využili chybu soupeře v obranném pásmu a Ženíšek srovnal.

Na začátku třetí dvacetiminutovky se hosté dostali v početní výhodě do vedení zásluhou Matiáška, ale Kralupy srovnaly krok.

V prodloužení Písek nejprve přežil oslabení a pak udeřil, když vítěznou trefu zařídil po rychlém kontru Hracholski.

Jihočeši tak bodovali i ve třetím utkání za sebou pod novým koučem Milanem Mazancem a v dalším kole ve středu 29. listopadu doma přivítají Most (18 hodin).

Do bojů zasáhnou už i hokejisté Tábora, kteří měli v tomto kole volný los. Ti na svém stadionu ve stejném termínu i čase hostí pražskou Kobru.

HK Kralupy nad Vltavou – IHC Králové Písek 2:3 PP (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Kellerstein (Šilhavý, Pejchal), 46. Zídek (Kapoun, Hrala) – 22. Ženíšek (Hollar, Koupal), 42. Matiášek (Volf, Radoš), 64. Hracholski (Hanus, Volf). Rozhodčí: Hacaperka – Stacho, Figer. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 357.
Písek: Kříž – Hanus, Radoš, Čunát, Turek, Šilhan, Pavlát – Hracholski, Volf, Matiášek, Rousek, Zayml, Pouzar, Hollar, Koupal, Ženíšek, Dubský, Šindelář, Brož.
Další výsledky 18. kola
Benátky nad Jizerou – Cheb 5:2, Ústí nad Labem – Most 2:3, Hronov – Řisuty 6:4, Chomutov – Děčín 3:4 SN, Vrchlabí – Kobra Praha 2:3, Letňany – Příbram 3:4.