Hned v pondělí 11. března měli sehrát další domácí zápas s Litoměřicemi, ale ten se již neuskutečnil. Nehrálo se ani ve středu v Mostě, kde měl Písek sehrát další utkání. „My jsme měli zájem hrát, ale soupeři nám zápasy odřekli. Zřejmě raději zaplatí svazu pokutu," tvrdí trenér hokejistů IHC Písek Jindřich Setikovský.
Severočeši se přitom připravují na dnešní utkání v Benátkách nad Jizerou. „V Benátkách hrát budeme. Zápas s Pískem jsme nehráli, protože se oba kluby takto dohodly," řekl bez bližšího upřesnění sekretář mosteckého klubu Lubomír Jandera.
Klubovou dohodu potvrdil i Jan Fišera z HC Litoměřice a ani toto mužstvo již do zbývajících bojů nezasáhne.
Neuskuteční se ani na dnešek naplánovaný domácí zápas Písku se Šumperkem. To potvrdil rovněž sportovní manažer klubu Salith Šumperk Radek Kučera. Moravský tým  k utkání do Písku nepřicestuje kvůli početné marodce v týmu. „Skončili i naši junioři, takže ani nemáme kam sáhnout," potvrzuje Kučera.
Již v tuto chvíli je jasné, že k barážovým zápasům o záchranu jsou odsouzeni právě písečtí hokejisté a také předposlední Beroun.
Je logické, že Jihočeši mají zájem hrát, protože zápasy jsou nejlepší přípravou na těžká barážová utkání. „Na úterý jsme si sjednali přátelský zápas s Milevskem a ještě bychom rádi sehnali jednoho soupeře k přátelskému utkání, což však nebude vůbec jednoduché," je si vědom kouč Písku Setikovský.
Baráž začíná 3. dubna. „Pokud Tábor potvrdí roli favorita, začneme právě s ním," říká Jindřich Setikovský.