V roce 1969 přišel rodák z Bystřice pod Hostýnem do Českých Budějovic z Košic už jako kvalitní ligový gólman a branku svého týmu hájil dlouhých třináct sezon.

V šestatřiceti letech přepustil své místo současnému klubovému trenérovi gólmanů a tehdy velice perspektivnímu Ladislavu Gulovi.

Okamžitě však nastoupil v roce 1982 jako sekretář oddílu a od roku 1993 vykonává funkci vedoucího mužstva. Po letošní sezoně svou dlouholetou práci v klubu končí. „Patří mu velké poděkování,“ vzkazuje generální manažer klubu a Pláničkův někdejší spoluhráč František Joun.

Vzpomínky na společné působení na ledě má Joun vesměs pozitivní. „Vždycky se mi vybaví ty jeho velké nohy. On měl snad patnáctky. Nemusel ani dělat rozklek. Stačilo, aby dal nohy k sobě a v brance nebylo místo,“ směje se při vzpomínce na svého parťáka.

Plánička prý nezkazil v kabině žádnou legraci. „Sranda s ním byla, i když jeho humor byl takový maličko jízlivý,“ tvrdí. „V Budějovicích byli vždycky dobří gólmani a Vláďa k nim jednoznačně patřil,“ zdůrazní Joun.

Po dlouhých letech Plánička v klubu svého srdce končí. S koncem letošní sezony mu vyprší smlouva. „Roky se nedají zastavit. Za to, co pro náš klub odvedl, mu patří velké poděkování,“ ještě jednou Joun opakuje.

O tom, kdo převezme Pláničkovu funkci, ještě jasno není. „Ve hře jsou dvě jména. Jasno bude do prvního května,“ doplní Joun.