Jihočeši na severu Čech nezačali špatně. Přečkali tlak soupeře ze samotného úvodu utkání a poté sami zazlobili. Kuchejda zkusil zasunout kotouč podél gólmana Vošvrdy, ale proti druhému extraligovému gólu v jeho kariéře se postavila tyč.

To Bílí Tygři měli větší štěstí. Ve 4. min. obránce Štich nahodil puk od modré doslova skóre Ivo Kotašku a ten prošel mezi betony gólmana Kováře, jenž měl zakrytý výhled.

Pro libereckého beka se jednalo o vůbec první extraligový gól po návratu ze zámoří. „Jenom jsem puk nahodil na branku a spadlo to tam. Byl v tom i kus štěstí. Kotouč jsme si samozřejmě schoval. Je to můj první gól v seniorských soutěžích,“ svěřil se liberecký obránce.

Vyrovnání měl na hokejce v Liberci dobře známý Kašpařík, ale gólman Vošvrda stačil zasáhnout. Na druhé straně spálil velkou možnost po neočekávaném odrazu kotouče od zadního mantinelu Ondřej, a po něm také exjihočech Vak, jenž minul úplně prázdnou branku.

Po změně stran přibývala na kontě Mountfieldu vyloučení, ale gólové šance bohužel ne. A tak uhodili znovu domácí. Hořavovo nahození nedokázal Kovář bez hokejky zkrotit a nekrytý Klimenta nadvakrát doslova protlačil puk podruhé za jeho záda.

Hosté byli rozhozeni a málem inkasovali potřetí. Při málokdy vídaném přečíslení tři na jednoho zachránil Kovář na poslední chvíli před najíždějícím Ondřejem.
„Máme moc vyloučených,“ zlobil se po druhé třetině útočník Mountfieldu Jiří Šimánek. „Ubránit se přesilovkám soupeře nás pak stojí moc sil. Ve hře pět na pět je to vyrovnaný zápas, ale v útoku jsme zcela bezzubí,“ kroutil hlavou.

V úvodu závěrečného dějství vychytal Kovář ve velké šanci Duška a pak se konečně dočkal také jeho tým. Deset minut před koncem se při přesilovce pět na tři trefil parádně od modré do horního růžku kapitán Ptáček a snížil na rozdíl jediného gólu.

Radost hostí ale netrvala dlouho. O tři minuty později vyšachovali Bílí Tygři budějovickou obranu a Klimenta už do prázdné klece pečetil domácí vítězství.

Branky a nahrávky: 4. Štich (Hunkes), 29. Klimenta (M. Hořava), 53. Klimenta (Vak, Špaček) – 50. Ptáček (Šimánek). Vyl. 4:8. Využ. 0:1. Rozhodčí: Turčan, Šindler – Jelínek, Pešek. Diváci: 3819. Liberec: Vošvrda – Čakajík, Moravec, Derner, Hunkes, Trončinský, Štich – Kudrna, Nedvěd, Dušek – Klimenta, Vak, M. Hořava – Vantuch, Podkonický, Víšek – Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán, Kapoun. Č. Budějovice: Jakub Kovář – Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc, Jank – Šimánek, Mikeska, R. Pšurný – Gulaš, Mertl, L. Květoň – Martynek, Kašpařík, Pletka – Kuchejda, Langhammer, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.