„Brno vnímáme jako kvalitního soupeře. Nic jiného,“ ujistí zkušený kouč. „O žádném podcenění vůbec nemůžeme mluvit. To neexistuje,“ rázně odmítne. „Bude to nesmírně těžké utkání. V Brně vyměnili trenéry, poslední zápas s Třincem vyhráli, a to mužstvo vždycky nakopne,“ varovně zdvihá ukazovák. „V každém případě nás čeká těžké utkání. Musíme k němu přistoupit stejně jako k předcházejícím duelům.“

Varovat před podceněním prý své svěřence v kabině nebude. „O tom vůbec nebudeme mluvit. Tady není koho podceňovat. Nejsme zase takoví suveréni, že bychom měli někoho podceňovat. Liga je strašně vyrovnaná a každý může porazit každého. Jsou tam v tabulce samozřejmě nějaké bodové rozdíly, ale všechny zápasy se hrají nadoraz. Většina také končí maximálně o gól,“ všiml si.

Určitě se však dá počítat s tím, že Kometa přijede především se zabezpečenou obranou. „Budou bránit střední pásmo a počítat s tím, že my bychom měli být aktivnější. Nesmíme začít nějak bláznit, aby se soupeř nedostával do brejků. Je třeba jít do zápasu s naprosto čistou hlavou a hrát hodně obezřetně.“

Brno má letos už třetího trenéra. Nedávno mužstvo převzal Vladimír Jeřábek. „Je to dobrý trenér a může tomu pomoci. Záleží na tom, jak ho mužstvo přijme. Zvedl se i Brabenec, který byl na uvolnění a to jméno padlo i v souvislosti s námi. Najednou se ale zvedl,“ připomíná.

Kromě dlouhodobě zraněného Macháčka stále ještě chybí i další bek Lukáš Poživil. „Stále ještě to není k tomu. Pořád ještě není připraven. V nejbližších dvou zápasech s ním stále ještě nemůžeme počítat,“ lituje Výborný.

Marodku zřejmě rozšíří také Štěpán Hřebejk, o kterého se pokouší viróza. „Hrál už minulý zápas s teplotou. Pokud by nemohl nastoupit, tak bychom sáhli buď do juniorky a nebo do Tábora po Rudovi Červeném,“ hledá alternativu za nemocného útočníka.

Jednozápasový trest za bitku v Plzni už si odpykal obránce Petr Gřegořek. „Bylo to dost nesmyslné. Pro nás je to ofenzivy i defenzivy klíčový hráč, který nám se Slavií chyběl. Říkal jsem mu, že si něco takového nemůže dovolit,“ zlobil se na svého stěžejního obránce.

K dispozici je i táborský obránce Kotaška. „Při vší úctě ke Standovi Hudcovi je to výrazně lepší obránce, který dělá minimum chyb. Byli bychom rádi, kdyby tady zůstal nastálo,“ přeje si.

Po operaci krčních mandlí je brankář Kovář, na ledě už trénuje útočník Michal Hudec. „Oba by měli být k dispozici po Vánocích,“