Obránce HC Mountfield Petr Gřegořek jen těžce kousal krutou porážku 1:9 v rozhodujícím utkání předkola play off na libereckém ledě.

Nebyla porážka až příliš vysoká?

Těžko se mi to hodnotí. Liberec na nás docela vlítnul a bohužel jsme nedokázali jeho prvotní nápor zachytit. Byli jsme pod tlakem. Góly jsme ale paradoxně nedostali z tlaku, ale po individuálních chybách. Prohrávali jsme 0:3, což rozhodlo. Sice jsme ještě v první třetině snížili a hráli přesilovku, ale nebyl to náš zápas. Euforie z pátečního utkání byla pryč. Odehráli jsme špatný zápas a soupeři to naopak sedlo. Ze začátku nám chybělo i nasazení a udělali jsme moc individuálních chyb.

Proč vám chybělo nasazení právě v rozhodujícím utkání?

Ono se to lehce řekne, ale páteční zápas, ve kterém jsme otáčeli vedení soupeře, nás stál spoustu sil. Nevím, jestli to bylo tím. V Liberci je menší hřiště a domácí jsou na něj samozřejmě více zvyklí než my. To ale není výmluva. Zápas jim lépe sedl, což pro mě bylo překvapením. Zdálo se mi, že fyzicky jsme na tom v celé sérii byli lépe. Bohužel jsme to v pátém utkání nedokázali potvrdit.

Zlomil zápas definitivně na stranu gól domácích na 4:1?

Určitě. To už jsou pak spíše takové zázraky, aby se v rozhodujícím utkání otočil tříbrankový náskok soupeře. To už bylo těžké.

Ve všech pěti zápasech vyhrály domácí celky. Bylo domácí prostředí klíčovým faktorem série?

Může se to zdát. V Liberci jsme ale minimálně jednou mohli vyhrát, doma jsme zase otáčeli zápas. Neřekl bych, že rozhodovalo právě domácí prostředí.
Spíše to byla shoda okolností.

Nelitujete přesto posledního zápasu v základní části právě s Libercem. Kdybyste ho v závěru neztratili, končili byste sérii na domácím ledě?

To je blbost řešit poslední zápas, když jsme jich hráli padesát dva. Takhle se to nedá hodnotit. Tím, jak jsme se plácali první polovinu sezony, jsme přišli o play off. K tomu už se nechci vracet.