Kde se podle vás celá série lámala a rozhodlo se o postupu Vítkovic do semifinále?

Lámala se zřejmě předposledním zápasem ve Vítkovicích. Tam bylo za stavu 2:2 dané, že kdo vyhraje, tak bude mít k postupu blíž. V posledním zápase u nás už to jenom završily. Hodně to bylo dáno tím, že jsme nebyli schopni proměňovat přesilovky a utrhnout se na nějaký slušný výsledek.

Byla v nedělním duelu klíčová hned první třetina, ve které jste nevyužili hned pět přesilových her?

To bylo nejen v posledním duelu, ale také v tom prvním nebo třetím. Šance jsme měli obrovské, ale nebyli jsme schopni je proměnit. V tom byl kámen úrazu.

Od první třetiny jste prohrávali 0:2. Dalo se s tím v průběhu utkání ještě něco dělat?

Tlak jsme měli veliký. Jak se říká, rvali jsme to tam na krev. Nebyli jsme schopni ale přehodit ani ležícího gólmana. Nebylo nám přáno. Prostě to nešlo.

Rozhodl také fakt, že jsme nedokázali využít výhodu domácího prostředí? Doma jste ze tří zápasu vyhráli jen jeden.

V základní části jsme hráli doma velmi dobře, ale v play off jsme to nepotvrdili. Chyběly nám hlavně ty přesilovky. V nich stačilo dávat góly a vypadalo by to jinak.

Nechyběly vám v sérii góly od zkušených hráčů, kteří se střelecky jen málo prosazovali?

Na obou stranách to bylo hodně vyrovnané a góly padaly hlavně po střelách zdálky, kdy gólmani neviděli. Střely zblízka gólmani pochytali. V soubojích útočníků s brankáři vyhrávali gólmani. Byl to také souboj gólmanů, který vyzněl vítězně pro Málka.

Co pro vás osobně znamená vyřazení ve čtvrtfinále?

Samozřejmě to mrzí, ale když se ohlédnu, tak zlepšení tady je. Loni jsme vypadli v předkole, což bylo nepříjemné.

Smlouvu máte ještě na příští rok, takže zůstáváte?

Ano. Tady není co řešit. Zůstávám.

Diváci na vás po utkání volali: Pro nás jste mistři. Sezonu vzali jako úspěšnou. Vy také?

Jsem rád, že to diváci vzali takhle. Ocenili, že jsme bojovali. A ocenili i celou sezonu, kdy jsme až na malý výpadek hráli hlavně doma dobře. Jsem rád, že to tak lidi vzali.