České Budějovice – Prohrávali 0:3, dokázali vyrovnat, přesto se z Litvínova hokejisté HC Mountfield vraceli s prázdnou po porážce 3:4.
Domácí dali první tři góly z přesilových her. „Litvínov hraje doma výborně přesilovky, na které spoléhá. Ve třech přesilovkách nám dali tři góly, i když jsme se na ně připravovali,“ kroutil hlavou trenér František Výborný.

Zlom v utkání přinesla penalta domácího Jenáčka, kterou gólman Kovář kryl. „V tu chvíli mužstvo vycítilo, že by se s utkáním ještě dalo něco udělat. Toho si cením,“ tvrdí zkoušený kouč. „Za stavu 0:3 jsme se zvedli a byli jsme lepší. Vynutili jsme si vyrovnání a poté trefil Tomáš Mertl po parádní individuální akci břevno. Soupeř pak naopak dal z ničeho čtvrtý gól. Jenáčkovo nahození Kuba Kovář neviděl a spadlo to tam,“ lituje Výborný.

V závěru hráli hosté téměř dvě minuty power play, ale kýžený vyrovnávací gól dát nedokázali. „Domácí jsme vůbec nepustili ze třetiny. Honza Novák měl velkou šanci, byly tam nějaké dorážky, ale gól už jsme bohužel nedali,“ posteskne si. „Výkon mužstvo, co se týká nasazení a bojovnosti ale špatný nebyl,“ jedním dechem dodá. „Je škoda, že jsme nějaký bodík neodvezli. Litvínov je doma ale silný a není určitě náhoda, že doma prakticky neprohrává.“

Již ve čtvrtekčeká Mountfield další zápas na ledě soupeře, když se představí v předehrávce 38. kola extraligy v Karlových Varech. Začátek zápasu je v 18.10 a přímým přenosem ho vysílá Nova sport.