Vedení klubu si od jeho příchodu slibuje především bojovnost. „Je to srdcař, který neváhá padnout do střely. Dokáže zvednout mužstvo i v situaci, kdy se mu nedaří,“ říká k Podlešákově příchodu sportovní manažer Josef Zajíc.

Jste rodákem z Mělníka, ale brzy jste se přesunul do Sparty. Kudy vedly vaše další hokejové kroky?

Ve Spartě jsem byl od devíti let až do svého odchodu do zámoří. Tam jsem strávil šest let. Dvě sezony v juniorce a další čtyři na farmě Phoenixu.

V NHL jste si ale nikdy nezahrál. Máte alespoň nějaké starty za první tým Phoenixu?

Ve Phoenixu jsem podepisoval smlouvu už v osmnácti letech a odehrál jsme tam několik přípravných zápasů. Měl jsem ale hodně zranění a několik otřesů mozku. Proto jsme se s agentem domluvili, že bude lepší, když se vrátím do Evropy.

Jak jste přijal svůj dost nečekaný odchod ze Sparty?

Musím přiznat, že s dost těžkým srdcem. Od malička jsem byl na Spartě a neodcházelo se mi vůbec lehce. Domluveni jsme zatím na dva měsíce s tím, že by bylo možné hostování prodloužit. Uvidíme, jak to dopadne.

Byly nějaké náznaky, že byste mohl Spartu opustit?

S něčím podobným musí počítat každý. Volba nakonec padla na mě. Mohl jsem si vybrat mezi Kladnem a Budějovicemi. Po dohodě s manželkou jsme se rozhodli pro druhou variant. Už jsme se i nastěhovali.

Budějovice jsou od Prahy dál než Kladno. Co rozhodlo ve prospěch Mountfieldu?

Bydlíme v Berouně a na Kladno bychom to měli hodně blízko. Budějovice jsou ale klub s určitými ambicemi. Navíc je tady trenér Výborný, kterého znám a on zná mě. Budějovice měly vždycky kvalitní mužstvo, což sehrálo hlavní roli.

Do Budějovic přicházíte zatím jen do konce října. Je to pro vás zvláštní, že budete začínat sezonu v mužstvu, odkud byste relativně brzy zase odcházel?

Zvláštní to je. I když je tam opce a můj pobyt tady by se mohl prodloužit. Sám nevím, jak to bude. Záležet bude na mých výkonech. Jak bude klubu spokojen a na druhou stranu, jak tady bude spokojena má rodina.

Máte za sebou v českobudějovickém dresu už premiérový přátelský zápas v Brně. Jak se vám hrálo s novými spoluhráči?

Hrálo se mi dobře, i když jsem kluky viděl poprvé až ráno při rozbruslení. Na to, že jsme se viděli jen pár hodin, to nebylo špatné. Řekl bych, že to byl kvalitní zápas.

Měl jste i jednu velkou šanci. Mrzelo vás, že jste si hned při svém prvním startu v novém působišti nepřipsal branku?

Jeli jsme s Pavlem Kašpaříkem dva na jednoho, ale puk mi trochu sjel z hokejky. Kdybych moc nepřemýšlel a rovnou vystřelil, tak to mohlo skončit v brance. Pro psychiku je dobrý každý gól.

Přicházíte s pověstí univerzálního útočníka. Můžete hrát v centru i na křídle?

Určitě. Není to pro mě žádný problém.

V pátek vás čeká extraligová premiéra ve Vítkovicích. Co se dá od loňského vicemistra očekávat?

Těžko říct. Kádr tam prošel velkou obměnou. V každém případě nás čeká hodně náročný zápas. To ale bude v sezoně každý.