Zatímco v letošní sezoně OHL forvard marně čekal na gól, „doma“ se trefil hned ve druhém utkání proti Vsetínu, kdy pečetil výsledek střelou do opuštěné branky. Ve dvou vítězných zápasech si připsal víc bodů, než zaznamenal v jedenadvaceti startech v zámořské soutěži před svým návratem do HC České Budějovice (1+4)!


„Přiletěl ve čtvrtek ráno, a protože jsme hned v pátek hráli, vyfasoval věci a bez tréninku rovnou nastoupil. Zapojil se s elánem, ihned se stal platným členem první formace se Stejskalem a Ferebauerem, která zařídila výhru se Zlínem,“ pochvaloval si vedoucí mužstva Jiří Šrámek.

Hrubcův debut

V duelu se Zlínem (5:4) prožil úspěšný debut v juniorské kleci dorostenec Hrubec, a byl to pro něj skutečný křest ohněm, v němž obstál. „Šance, kterou dostal, se zhostil velmi dobře,“ uznává Jiří Šrámek.


Zlínští kousali až do konce, takže Hrubec v brance rozhodně netrpěl nečinností. „Šestnáct sekund před koncem hosté mohli vyrovnat, ale Hrubec výborně zasáhl. V závěru kryl několik nebezpečných střel. Dařilo se mu a vydělalo na tom celé mužstvo,“ ocenil Jiří Šrámek.


Navrátilec Polodna asistoval u čtyř z pěti branek vítězů. Hattrickem, byť nečistým, se blýskl nejproduktivnější hráč juniorky Stejskal.
Jihočeši se v extralize juniorů nadále musejí obejít bez zraněného Romana Horáka a duel se Vsetínem (5:3) nebyl výjimkou. „Na led ještě nechodí, ale už byl na kole,“ informuje vedoucí mužstva o stavu útočníka.


„Zápas se Vsetínem byl daleko urputnější,“ tvrdí Jiří Šrámek o sobotní bitvě. Odpor hostů zlomil až Polodnův pojišťovací gól při hře bez brankáře v čase 59:08. „Zlínu i Vsetínu jsme vrátili porážku z dvojutkání na Moravě, kde jsme hráli 12. a 13. října,“ radoval se z bodů vedoucí českobudějovické juniorky.
Zítra tým HC ČB zamíří k předehrávce do Karlových Varů a v sobotu přivítá ve 12.30 hodin hokejisty Kladna.

FAKTA: HC ČB – Zlín 5:4 (0:1, 3:2, 2:1), za vítěze Stejskal 3, Ferebauer, Zíb. HC ČB – Vsetín 5:3 (2:1, 1:0, 2:2), za vítěze Zíb, Ferebauer, Zich, Soudek, Polodna.