Pojďme rovnou k vašemu vítěznému gólu. Natlačil jste se před brankáře Bláhu a zavěsil pod horní tyčku. Zamýšlel jste to přesně takhle?
Využili jsme chybu při střídání, což je věc, kterou domácí na naší straně potrestali v utkání hned dvakrát. V závěru špatně vystřídali oni a havířovský bek to nestihl dobruslit. Sjel jsem si ze střídačky a Venca Karabáček mi dal průnikovou přihrávku. Povedlo se mi natlačit před beka a zakončit. Jsem rád, že to takhle vyšlo.

Vypadalo to, že jste zakončoval až napodruhé. Napoprvé vám kotouč sjel z hokejky?
Měl jsem puk pořád na bekhendu a obránce mě trochu rozhodil. Ale stačil jsem si hokejku přehodit z jedné ruky do obou a umístit puk za gólmana, který už kličku nečekal. Podle mého spíše předpokládal, že budu zakončovat bekhendem. Jsem za ten gól strašně rád. Kousek štěstí k tomu patří.

Středeční čtvrtý zápas se výrazně lišil od toho třetího úterního. Byli jste podstatně aktivnější. Vnímali jste to podobně i na ledě?
Na play off je krásné, že zápasy jdou rychle po sobě a každý může být úplně jiný. V každém střídání jde úplně o všechno. Pořád jsme si věřili, i když jsme dlouho prohrávali. Měli jsme lepší pohyb a fyzicky jsme na tom byli lépe. I když soupeř hrál velmi dobře. Cítili jsme, že bychom utkání měli otočit.

Od začátku jste měli navrch, vedli jste 1:0. Čím si vysvětlujete, že soupeř stav otočil a bylo to drama až do konce?
Samozřejmě byla škoda, že jsme si nechali dát ty góly. Ale jak už jsem říkal, pořád jsme věřili, že to otočíme. Měli jsme rychlejší nohy a byli jsme pohyblivější. Do poslední chvíle jsme byli přesvědčeni, že vyhrajeme. A také se nám to povedlo.

Vyhráno ještě není, ale pozici máte výbornou. Vedete 3:1 na zápasy a teď budete mít doma první mečbol.
Pozice je to dobrá, ale čeká nás ještě jeden krok, který bývá vždycky nejtěžší. Chceme páteční zápas vyhrát. Uvidíme, jak se bude vyvíjet, ale určitě si půjdeme za vítězstvím.