Podle kouče Jiřího Fedura by tým měl pokračovat  v silném složení. „Nikdo neřekl, že by chtěl končit, což mě těší. Naopak. Kádr by měl zůstat pohromadě, spíše bychom jej měli ještě doladit," tvrdí českobudějovický kouč.

Že nakonec přece jen k nějakým změnám v mužstvu dojde, v tuto chvíli zcela vyloučit nemůže. Například asistent Roman Horák figuruje mezi třicítkou přihlášených uchazečů  o místo v HC České Budějovice, z nichž trenérská rada vybere kouče k mládežnickým celkům. „Byla by to škoda, kdyby odešel, ale nedalo by se nic dělat," krčí rameny Jiří Fedur s tím, že takový je hokejový život. „Když půjde za lepším, musíme to respektovat," podotýká.

Na konci května se David servis tradičně vydá na soustředění na Lipno a tam už by trenér měl být o něco chytřejší. „Všichni bychom se tam měli sejít," věří, že nebudou chybět ani hráči, hostující v jiných klubech.

Kouče nadzvedla ze židle vyjádření činovníků Milevska, kteří se pro Deník nechali po neúspěšné baráži slyšet, že by nadále rádi působili ve druhé lize. „Překvapilo mě, že dostanou devítku od Trutnova a chtějí hrát ligu. To mi přijde jako troufalost! Příležitost by měli dostat jiní, třeba i my," míní Jiří Fedur, ale ujišťuje, že David servis na avizované změny v ligové soutěži rozhodně nespoléhá: „Cestičky do druhé ligy nehledáme, postup jsme si chtěli vybojovat na ledě," prohlašuje.

Českobudějovičtí hokejisté vyhráli svoji kvalifikační skupinu a postoupili do předkola baráže, kde nestačili na Trutnov. Právě ten připravil Milevsko o druholigovou příslušnost. Jihočeský přebor by měl být zase o něco silnější.  „Ať si Milevsko zkusí vyhrát krajskou ligu! Jako Písek," vzkazuje Jiří Fedur a dvojnásob teď lituje, že David servis poslední dva kroky do ligy neudělal.  „V současné ekonomické situaci, kdy je náročné dojíždět, by pro mladé kluky bylo lepší hrát druhou ligu tady v Budějovicích. Bohužel se to nepovedlo," mrzí ho.

Přesto podle něj v klubu vládne optimistická nálada. „Konstatovali jsme, že sezona byla vynikající. Užili jsme si ji," zdůrazní Jiří Fedur.