Ve vyrovnané první třetině se hrálo hodně opatrně a šance se rodily jen těžko. Domácí začali aktivněji. Gólmana Pöpperleho se snažil překvapit po chybě v rozehrávce Podlešák, zblízka mířil těsně vedle Mertl a z ideální pozice mezi kruhy těsně minul i Červený.

Postupem času začali vystrkovat růžky také hosté. Vykoukalova tečovaná střela skončila nad Kovářovou brankou a krátce před první sirénou se blýskl vydařenou individuální akcí Kůrka, naštěstí však ztroskotal na Kovářovi.

Po změně stran se slušně zaplněná aréna konečně dočkala. Po střele rekonvalescenta Květoně, který naskočil do hry právě od druhé třetiny, překonal Pöpperleho pohotovou kličkou Mertl.

Druhý gól visel ve vzduchu, ale hosté přežili i minutové dvojnásobné oslabení. Čtyřicet vteřin pět na tři si poté zahrála také Sparta a byli úspěšnější. Z úhlu našel skulinku v Kovářově výstroji Broš.

Třetí třetina začala znovu náporem domácích, ale ten byl hodně platonický, protože Sparta pozorně bránila a nerozhodný výsledek jí očividně vyhovoval.
Ve 47. min. se octil sám před Pöpperlem Pletka, ale nedokázal zkrotit neposedný kotouč. V dobré možnosti se objevil také R. Pšurný, ale ani on na strážce hostující svatyně nevyzrál. Sladké odměny se domácí dočkali až pět minut před koncem, kdy čtyřminutovou přesilovku zužitkoval Martynek.

V čase 18:45 zkusila Sparta power play. Hosté zamkli soupeře v jeho třetině, ale vyrovnávacího gólu se nedočkali. Mountfield vyhrál za tři body třetí domácí zápas v řadě.

Branky a nahrávky: 25. Mertl (L. Květoň), 55. Martynek (Kašpařík, Pletka) – 38. Broš (Vykoukal, Gulaši). Vyl. 3:7, využ. 1:1. Rozhodčí: Hradil, Husička – Hlavatý, Tošenovjan. 4395 diváků. Mountfield: Jakub Kovář – Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený – Šimánek, Mikeska, Červený – Gulaš, Langhammer, Podlešák (42. Kuchejda) – Martynek, Kašpařík, Pletka – Kuchejda (23. L. Květoň), Mertl, R. Pšurný. Trenéři Fr. Výborný a Kupka. Sparta: Pöpperle – Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O´Brien, Husák – Kratěna, D. Výborný, Kafka – Y. Treille, Broš, Luňák – Kůrka, Smoleňák, Karpov – Bartánus, Rubeš, Hromas. Trenéři Hořava a Rulík.

Hlasy trenérů – Milan Kupka (Mountfield): „Sparta je kvalitní soupeř, proti kterému jsme se těžko prosazovali. Jsme rádi, že jsme nakonec tři body získali.“

Miloslav Hořava (Sparta): „Během utkání měli domácí mírně navrch a vytvořili si více šancí. Nehráli jsme až tak špatně, ale soupeř byl o malinko lepší a měl i více štěstí.“